ANDORA I SŁOWACJA – CIEKAWE KIERUNKI NARCIARSKICH WYCIECZEK

Najbardziej popularnym kierunkiem narciarskim w Europie i jednym z najpopularniejszych na świecie są Alpy. Kuszą miłośników sportów zimowych ogromną ilością świetnie przygotowanych stoków, niezwykle rozbudowaną bazą hotelową i wysokiej klasy infrastrukturą techniczną.

Alpy, mimo iż niezwykle popularne i lubiane, nie są jedynym łańcuchem górskim w Europie, które zasługuje na uwagę. Istnieją inne ciekawe propozycje dla narciarzy i snowboardzistów. Wzięliśmy pod lupę dwa z nich, oddalone od siebie o tysiące kilometrów – słowackie Tatry i andorskie Pireneje.

Po sąsiedzku – Słowacja

Słowackie Tatry od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników sportów zimowych. Dla Polaków dodatkową zaletą jest bezpośrednie sąsiedztwo z naszym krajem. Dzięki temu możemy zorganizować dojazd na narty autokarem lub samochodem. Znacznie ułatwia to planowanie podróży i zmniejsza wydatki. Jeśli już o kosztach mowa, warto wspomnieć, że podczas organizowania wycieczki na narty, last minute może okazać się rozwiązaniem, które znacznie zmniejszy koszty wyprawy.

Stale rozwijająca się infrastruktura, rozbudowana baza hotelowa, zadbane stoki, a przy tym niepowtarzalne widoki i odpowiedni mikroklimat – wszystko to świadczy o rosnącym znaczeniu Tatr na narciarskiej mapie Europy. Poza tym słowacka strona Tatr cieszy się popularnością również ze względu na obecność źródeł termalnych, w których można zrelaksować się i ogrzać po całym dniu spędzonym na stoku.

Narciarska egzotyka – Andora

Andora jest niewielkim państwem graniczącym z Francją i Hiszpanią. Można powiedzieć, że łączy tradycje i klimat obu państw. Wyjątkowa kuchnia, kamienna zabudowa i położenie w przepięknych Pirenejach powodują, że jest to miejsce, które trzeba odwiedzić.

Pireneje należą do najwyższych gór w Europie, charakteryzują się dużym nasłonecznieniem, niepowtarzalnym klimatem, sporymi ilościami śniegu i wciąż mniejszą ilością turystów niż Alpy. Mimo iż Pireneje nie są jeszcze najbardziej popularnym kierunkiem zimowych wakacji, to infrastruktura i jakość stoków nie odbiegają często standardem od tych w alpejskich kurortach.

W Polsce kierunek ten dopiero zyskuje popularność, jednak wycieczki do andorskich ośrodków narciarskich można coraz częściej znaleźć w ofertach dobrych biur podróży. W tym przypadku warto rozważyć lot na narty samolotem, który znacznie skróci czas podróży.

 

Jak widać, istnieje wiele możliwości, z których można skorzystać, planując zimowy wypad w góry. Pamiętajmy, że nie zawsze wyjazd na narty musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Korzystając z wielu promocji, które oferują nam biura podróży (na przykład wspomniane narty last minute), możemy nie tylko zaoszczędzić, ale też poznać ciekawe zakątki Europy.

Artykuł napisany przy udziale Biura Podróży Primoris.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *