Kosovo atrakcje

Atrakcje Kosova

by Traveler

Kosovo to kolejne państwo, które ucierpiało przez głównie konflikt serbsko-albański. Stąd też nie jest uznane przez Serbię. Planując tam wyjazd pierwsze co należy wiedzieć, że to fakt, aby nie podejmować w ogóle tych tematów. Nie jest to również państwo idealnie rozwinięte pod względem turystyki. Dlatego też jeśli planujemy dość ekskluzywne wakacje to zapomnijmy o Kosovie.

Czego możemy się tutaj zatem spodziewać?

Przede wszystkim gościnności miejscowych. Poza tym należy uważać, by zbytnio nie afiszować się swoim bogactwem, ponieważ zauważą to od razu „odpowiednie” osoby. Nie należy się tego bać. Absolutnie nie. Mimo to jest to nadal młode państwo, które bardzo wolno się rozwija. Podróżując po nim nie przestraszmy się żołnierzy KFOR. Dbają oni jedynie o porządek.

 

Od czego zatem zacząć zwiedzanie Kosova?

Oczywiście od stolicy, czyli Prisztiny. Na próżno tu szukać zabytków na skalę światową mimo to znajdziemy kilka ciekawych unikatów. Miasto wyróżniają piękne meczety, a także liczne muzea i oczywiście zabytkowa wieża zegarowa. Poza tym możemy tu zobaczyć Teatr Narodowy, a także Meczet Bazarowy. Kolejnym ważnym punktem wycieczki z pewnością będzie główny monastyr serbskiej cerkwi prawosławnej.

To największa katedra średniowieczna na Bałkanach. Zatem jak widać miejsce godne polecenia. I tak naprawdę główne miejsca i zabytki kończą się na tych dwóch atrakcjach. Pozostałe miejscowości lub zabytki możemy zwiedzić dosłownie jednego dnia, a nawet w przeciągu kilku godzin.

 

Warto dodać, że nawet jeśli udamy się do takiej miejscowości jak Peje, by zwiedzić zabytki kultury muzułmańskiej to nie będzie do końca z tego zadowoleni. Dlaczego? Ponieważ głównie to co możemy podziwiać to zniszczenia za czasów wojny.

Jak zostało już wspomniane kraj ten bardzo, ale to bardzo wolno się rozwija. Co prawda możemy liczyć tu na bezpieczeństwo, ale nadal trzeba uważać na miejscowych złodziejaszków. Stąd owi żołnierze. Mimo to będąc ciekawym świata nie możemy wykluczać Kosova z naszej listy państw, które chcemy odwiedzić.

Ciekawe artykuły