Atrakcje na Węgrzech – city breake

Węgry to kolejny ciekawy kierunek wakacyjny. Cieszący się co roku nieustannym zainteresowaniem wśród Polaków. Co prawda państwo to nie ma dostępu do morza, ale za to oferuje atrakcyjne kompleksy basenowe, w których każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Przygodę warto zacząć w największym mieście Węgier, które jednocześnie pełni funkcję stolicy – Budapeszt.

Tutaj możemy cały dzień spędzić na zwiedzaniu zabytków, a wieczorem wciągnąć się wir życia nocnego. Ciekawostką dla wielu ludzi jest fakt, że rzeka, która przepływa przez to miasto dzieli je na dwie części – Budę i Peszt.

Jest tu kilka zabytków, które należy zwiedzić, a należy do nich chociażby Zamek Królewski w Budzie. Jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To co wyróżnia również Budapeszt to mnogość mostów – Most Łańcuchowy czy Most Elżbiety.

Oprócz tego, że Budapeszt to miasto metropolii Europy to również słynie ono z uzdrowisk.

 

Następnie możemy skierować się do nieco mniejszego miasta – Debreczyn. To przede wszystkim miasto historyczne, stąd jest niemałą gratką dla fanów historii. To co trzeba tu zobaczyć to oczywiście Mały Zbór Kalwiński czy Ulica Targowa.

Jednak Debreczyn to nie tylko miasto historyczne. Należy tu zakupić sobie pierniki, które słyną tu z produkcji. Zatem możemy powiedzieć, że to taki węgierski Toruń. Oprócz tego ciekawe miejsce w Debreczynie to ogród botaniczny czy kąpielisko geotermalne.

Są to dwa główne i jedne z największych miast Węgier.

 

Kolejne miasta to zwiedzanie niemal na jeden dzień. Odpowiednim przykładem jest chociażby Eger.

Co prawda możemy zwiedzić tu kilka ciekawych barkowych zabytków, a poza tym możemy ulec wypoczynkowi.

Głównie za sprawą winnic, gdzie produkuje się takie wino jak Egri Bikaver.

 

Kolejne miasteczko to Esztergom. Tu warto zobaczyć przede wszystkim największą bazylikę jaką znajduję się na Węgrzech. Takich zabytków rozproszonych jest nieco po kraju.

Zatem czeka nas bardziej objazdowa wycieczka, lecz mimo tego warto, ponieważ poznamy ten kraj z zupełnie innej strony.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *