izrael atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne Izraela w pigułce

by Traveler

Izrael – kolebka wiary chrześcijańskiej. Państwo to głównie powstało, aby zjednoczyć wszystkich swoich obywateli. Mimo wszystko to kraj, który czas jest krajem przeciwieństw. Z jednej strony wiara, drugiej – wojny. Bo te trwają na tym terenie niemal cały czas.

A jeśli nie to są to otwarte spory. Ale to nie powoduje, że liczba turystów maleje. Głównie przybywają tutaj chrześcijanie. Cel podróży jest niezmiennie ten sam – refleksja nad wiarą. Oprócz tego warto nadmienić, że Izrael ma dostęp do Morza Śródziemnomorskiego.

Oprócz leżakowania godzinami na plaży możemy również zwiedzać wiele ciekawych miejsc.

 

Pierwsze na myśl przychodzi Betlejem. To absolutne miejsce kultu, do którego przybywają tłumnie pielgrzymi. Możemy co prawda czuć się nieco niepewnie, ponieważ miejsce to jest odgrodzone i przestrzega się tam ściśle kontroli.

To jednak nie zmniejsza liczebności odwiedzających. Musimy tam zobaczyć przede wszystkim Bazylikę Narodzenia Pańskiego, a więc miejsce narodzin Jezusa. Nie łudźmy się, że zobaczymy miejsce z tamtych czasów. Dziś zostało ono mocno zmienione, ale liczy się sam fakt bycia.

Najlepiej przybyć tu podczas pasterki, która odbywa się oczywiście w Wigilię Bożego Narodzenia. Tutaj musimy pamiętać, że musimy posiadać odpowiedni dokument – zaproszenie, o które wcześniej możemy ubiegać się w Chrześcijańskim Ośrodku Informacji w Jerozolimie.

 

izrael-co-zwiedzicPoza tym warto znaleźć nieco czasu na odwiedzenie kościoła franciszkańskiego oraz Meczet Omara. Poza tym znajdziemy w Izraelu jeszcze mnóstwo podobnych miejsc związanych głównie z życiem Jezusa. Ale jak wiadomo nie samym zwiedzaniem człowiek żyje.

Izrael odwiedzają również turyści z myślą o odpoczynku. W poszukiwaniu odpowiedniego kurortu wakacyjnego powinniśmy zainteresować się miastem o nazwie Eljat. To tutaj znajdziemy mnóstwo rozrywki w formie dyskotek i innych knajp. Warto tu wstąpić do Podwodnego Muzeum i Obserwatorium Koralowego Świata. Podsumowując, Izrael to dość dziwny kraj. Mimo to wart naszej uwagi na kolejny planowany urlop.

Ciekawe artykuły