Jeszcze nie tak dawno temu Polacy chętnie wybierali za cel swoich wakacji Turcję czy Egipt. Ta ostatnia propozycja nie jest dziś niestety bezpieczna, dlatego chętnych jest mało. Sytuacja zaczyna się jednak stabilizować, a biura podróży na nowo zapraszają swoich klientów do tego pięknego kraju.
Faktycznie Egipt jest ciekawym kierunkiem dla każdego niezależnie od tego w jaki sposób zamierza wypoczywać. Będąc zwolennikami aktywnego trybu i chcąc zwiedzać i jednocześnie poznawać historię Egiptu przygodę warto zacząć od Kairu. To przez niego przepływa rzeka Nil, która jest co roku niezwykle oblegana przez turystów. Samo miasto zdominowane jest przez budynki rządowe. Nie ma w tym może nic nadzwyczajnego, ale warto z pewnością poczuć panująca tu atmosferę.
Co warto zwiedzić jeszcze w Egipcie…
Będąc ciekawskim powinniśmy odwiedzić również Miasto Umarłych, czyli cmentarz. Nie kojarzmy go jednak z miejscem, do którego się przyzwyczailiśmy. W tym regionie to niemal miasto, w którym znajdziemy wszystko co niezbędne do życia.
To jedna z tych atrakcji, które po prostu należy zobaczyć na własne oczy. Egipt to kraj niezwykłej historii, który możemy podziwiać chociażby w Muzeum Egipskim. W końcu będąc tu musimy zobaczyć mumie. Znakiem rozpoznawczym Egiptu jest także Giza. Już za czasów szkolnym z pewnością uczyliśmy się o piramidach i Wielkim Sfinksie. Będąc w tym kraju niemal każdy turysta wraca ze zdjęciem, gdzie w tle widać owe piramidy sławne na cały świat.
Nie samym zwiedzaniem człowiek żyje.
Możemy tu także wypocząć w pięknych wypoczynkowych miastach jak chociażby Sharm El Sheikh. Do naszej dyspozycji są przeróżnego rodzaju sporty wodne. A dla prawdziwych plażowiczów czekają leżaki, by móc całymi dnia opalać się w egipskim słońcu.
Jak zatem widać atrakcji turystycznych w Egipcie jest mnóstwo. Niezależnie od tego w jaki sposób chcemy wypoczywać – biernie czy też aktywnie to kraj ten z pewnością spełni nasze wymagania.
Mając nadal wątpliwości zawsze możemy sprawdzić bieżące informacje w biurze podróży lub też na stronie internetowej MSZ.
Brak opinii