Botswana wycieczki z biurem podróży, których się nie zapomina

Botswana jest położona w południowej części Afryki. Pokrywa ją ogromna pustynia Kalahari, na której mieści się wiele wspaniałych parków narodowych, kryjących w sobie zachwycające cuda natury, takie jak Delta Okawango.

Chociaż Botswana nie należy do najtańszych krajów, pod względem turystycznym, to osoby, które planują eksplorować Afrykę, powinny zacząć właśnie od niej. Botswana wycieczki z biurem podróży są rozsądnym wyborem. W takich wyprawach nacisk kładzie się na kontakt z zachwycającą naturą Botswany i miejscową ludnością. Ludzie w tym pustynnym, afrykańskim kraju są bardzo serdeczni i otwarci na turystę.

Jednocześnie stanowią wyczuwalną jedność. Być może dzięki zamiłowaniu do śpiewania i występowania. Jak sami twierdzą, śpiew łączy ludzi.

 

Miasteczko Maun

Osoba, która pierwszy raz zawita w rejony Delty Okawango, zapewne rozpocznie swoją przygodę od miasteczka Maun. Tutaj jest dostęp do noclegu, restauracji i bankomatów, pralni i wszelkiego rodzaju usług, których może potrzebować podróżnik. Maun jest przystosowane dla odwiedzających Botswanę turystów.

Delta Okawango – jeden z siedmiu cudów Afryki

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej zaskakujących rezerwatów przyrody na świecie znajduje się w Delcie Okawango.

Jest to iście widowiskowy koniec biegu rzeki w kotlinie piekielnej pustyni Kalahari. Bagna tworzą prawdziwą oazę dla żyjących tu zwierząt i zapierający dech w piersiach widok dla turystów. O każdej porze roku można odwiedzić Botswanę i podziwiać Deltę Okawango, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miłośnicy afrykańskiej fauny i flory mogą podziwiać tu całe mnóstwo ciekawych gatunków roślin, takich jak palmy czy drzewa kiełbasiane, a także zwierząt. Warto wypatrywać lwów, słoni, lampartów, hien i innych zwierząt, które można spotkać tylko w Afryce. Prócz zwierząt, takich jak lew, można spotkać gatunki mniej znane Europejczykowi, ale równie ciekawe.

a przykład dzikiego psa. Botswana wycieczki z biurem podróży oferują eksplorację Delty Okawango jeepem bądź typową dla regionu łódką makoro. Można również wykupić przelot nad deltą.

Rezerwat Moremi 

Rezerwat Moremi znajduje się we wschodniej części Botswany. Zachwyci osoby, które chciałyby zakosztować autentycznego i nieskomercjalizowanego piękna afrykańskiej fauny i flory. Rezerwat jest kombinacją przestrzeni wodnych i wysuszonych terenów. Safari łodziami typu mokoro pozostawi w pamięci niezapomniane wrażenia z widoku słoni, antylop i wielu innych zwierząt.

Spektakularnie piękne zachody słońca oglądane z mokro zachwycają na widokówkach, lecz warto chociaż raz w życiu zobaczyć je na własne oczy. Baśniowej atmosfery mogą dopełnić rosnące przy brzegu lilie wodne w białym kolorze. Te najpopularniejsze mają żółty środek.

 Park Narodowy Chobe

W Parku Narodowym Chobe znajduje się jedno z największych skupisk dzikich afrykańskich zwierząt. Park ten znajduje się w stałej czołówce największych parków narodowych na świecie. W szczególnie dużej ilości występują tu słonie.

Właściwie nie będzie przesadą stwierdzenie, że w parku skondensowana jest różnorodna przyroda Afryki. Występują w nim między innymi gęste lasy podrównikowe, mokradła, bagna Savuiti, które dają obraz dzikiej, nieokiełznanej Afryki, rozlewiska Linyani z lagunami, gdzie roi się od ptactwa wodnego zebr i bawołów. Papugi, orły i inne rajskie ptaki tworzą prawdziwy spektakl ze swoich przelotów i ptasich treli.

Najlepszy czas na odwiedzenie Botswany

Wycieczki z biurem podróży do Botswany zapewniają zorganizowanie wyprawy w dogodnym czasie i z najciekawszymi atrakcjami regionu. Pora, w jakiej odwiedza się Botswanę jest uzależniona od głównego celu podróży. W północnej części Botswany najdogodniejszym czasem do zaobserwowania zwierząt jest pora sucha, która przypada na okres od maja do listopada. Miłośnicy ptaków powinni odwiedzać Botswanę od listopada do lutego.

Botswana wycieczki z biurem podróży to bardzo dobry wybór dla osób, które chciałyby zaoszczędzić czas na planowaniu podróży, szukaniu noclegów i transportu, po to, by móc skupić się tylko i wyłącznie na oszałamiającym pięknie Afryki.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *