Ciekawe miejsca do zobaczenia w Bułgarii

by Traveler

bulgaria2Bułgaria to jeden z najpopularniejszych ostatnimi czasu kierunek dla polskich turystów. Jedni decydują się na przejazd własnym samochodem, jeszcze inni wybierają samolot. Faktem jest, że możemy znaleźć tam tanie i jednocześnie ciekawe miejsca do wypoczynku. Jednak Bułgaria to przede wszystkim Sofia.

Nazwę tę kojarzyć możemy również dzięki winie. Będąc już tutaj wiele osób podpowie nam, że najlepiej zwiedzać centrum miasta. Już jego poboczne uliczki nie mają nic ciekawego do zaoferowania.

Na początek warto zobaczyć Cerkiew Sweta Nedelja. Ci, którzy interesują się nieco historią tego miejsca z pewnością przypomną sobie tragiczne wydarzenia, które miału tu miejsce w 1925 roku. Wtedy to właśnie podczas ataku terrorystycznego chciano zabić Borysa III. Wiele osób zginęło, sam car jednak nie przebywał wtedy w cerkwi.

 

Dziś możemy podziwiać jej piękno, gdyż została odbudowana po tym wydarzeniu.bulgaria3

W Sofii warto również zwiedzić Sobór Aleksandra Newskiego oraz Rotundę św. Jerzego. I to właściwie tyle. Jednak Bułgaria znana jest większości Polakom dzięki Złotym Piaskom. To właśnie tutaj co roku spędzamy urlop. Właściwie znajdziemy tu wszystko co potrzebne podczas wakacji – hotele, plaże, kasyna i inne. Warto jednak tutaj wyodrębnić sobie nieco czasu na zwiedzanie i zobaczyć Monastyr Aładża. Jeśli spodobało się nam zwiedzanie niedaleko Złotych Piasków możemy udać się do Warny. Tutaj godnymi naszej uwagi będą Termy Rzymskie oraz Sobór Zaśnięcia Matki Bożej. Kiedy jednak na wakacje mamy przeznaczone więcej pieniędzy warto zainteresować się Słonecznym Brzegiem. Stąd też nie bez przyczyny miejsce to jest nazywane Las Vegas Europy Wschodniej. Tutaj wszyscy nastawieni są głównie na zamożnych turystów.

bulgaria1Możemy być świadkami większej ilości rozrywki niżeli w Złotych Piaskach. Ale Bułgaria przystosowana jest także dla budżetu młodych ludzi – stąd warto zainteresować się Pomorie.

Standard automatycznie niższy, dlatego możemy spodziewać się o wiele atrakcyjniejszych cen niż w pozostałych miejscowościach. Przebywają tu głównie młodzi ludzie. Bułgaria jak widać to państwo nastawione na turystykę. Co roku odwiedza je wiele turystów z Polski czy Niemiec.

Jednak nie możemy odmówić, że znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc historycznych.

Ciekawe artykuły