Ciekawe miejsca do zwiedzania w Austrii

 

austria2Austria znana jest większości z nas jako państwo dla miłośników białego szaleństwa. Faktem jest, że w okresie zimowym mnóstwo ludzi lubiących jeździć na nartach wybiera właśnie to państwo. Jednak Austrii nie możemy również wykluczać jeśli chodzi o wyjazdy letnie. Co trzeba absolutnie tu zwiedzić? Przede wszystkim stolicę Austrii, czyli Wiedeń. Jeśli naprawdę chcemy zwiedzić to piękne miasto to musimy zarezerwować sobie na to kilka dni. Na brak atrakcji turystycznych nie będą na pewno narzekać fani muzyki poważnej.

To właśnie tutaj znajduje się rodzinne miasto Johana Straussa. Mówiąc o tym nie można zapomnieć o zwiedzeniu słynnej na całym świecie Opery Wiedeńskiej. Jednak Wiedeń zachęca do odwiedzania nie tylko fanów muzyki poważnej. Oprócz tego możemy zwiedzić m.in.: Pałac Schonbrunn, Zamek Belvedere, Hofburg czy Muzeum Historii Sztuki (jedno z najstarszych na świecie).

 

Ale Austria to nie tylko Wiedeń. Równie ważnym punktem naszej wycieczki powinien być Salzburg. To niesamowite miejsce, które trzeba odwiedzić. austria3Po pierwsze poczujemy tu niesamowity charakter miasta, a to wszystko dzięki wielu zabytkowym budowlom, stąd też Salzburg nazywa się „Rzymem Północy”. Wielu turystów w okresie letnim może trafić na główną atrakcję – Letni Festiwal. Będąc tu nie można nie zajrzeć na Stare Miasto.

 

To kolejne bardzo ciekawe miejsce, które co roku odwiedza miliony turystów z całego świata. Będąc fanem architektury nie zawiodą nas różne spotykane style, a w tym za czasów baroku, średniowiecza czy renesansu. Salzburg to kolejne miasto muzyki poważnej – tutaj możemy odwiedzić kamienicę, w której urodził się i tworzył sam Wolfgang Amadeusz Mozart.

austria1Kolejne atrakcje turystyczne Salzburga można wymieniać godzinami, dlatego też planując tu wycieczkę warto kupić wcześniej przewodnik i odpowiednio zaplanować zwiedzanie.

 

Oprócz tych dwóch ciekawych miast warto również zajrzeć do Werfen. Tutaj możemy zwiedzić wapienną jaskinię – Eisriesenwelt. Wewnątrz tego systemu jaskiń jest bardzo chłodno, nawet w lato, dlatego też warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania.

Jak widać pomimo braku dostępu do morza Austria to również idealny kierunek na wakacyjny letni wyjazd.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *