Co trzeba zobaczyć we Włoszech

Czy komuś w ogóle trzeba przestawiać atrakcje turystyczne Włoch?

To jedne z niewielu państw, gdzie turyści mogą od razu wymienić choć kilka ciekawych miejsc czy zabytków. Oprócz tego należy wspomnieć o niesamowitych klimacie, który panuje niemal w każdym z tych miast oraz oczywiście kuchni. W końcu kto z nas nie jadł pizzy?

Ale faktem jest, że nasz pizza zupełnie inaczej smakuje niż ta włoską, stąd też należy jej tam spróbować.

Dla samych Włoch ważne jest to, że przyciągają turystów zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Zacznijmy od Rzymu. Tutaj chcąc zwiedzić większości zabytków nawet nie musimy wynajmować samochodu, gdyż znajdują się one blisko siebie. Pierwszy punkt – Koloseum. I choć są to pozostałości po amfiteatrze to robią one na turystach niemałe wrażenie. Godnym uwagi jest również kościół Trinitia dei Monti.

To właśnie tutaj mamy styczność ze sławnymi Schodami Hiszpańskimi, które słyną z tego, że są najdłuższe i najszersze całej Europie. Będąc tu nie można wstąpić na Forum Romanum, czyli dawny rynek.

 

Kolejne miast sławne chyba na cały świat to oczywiście miasto zakochanych – Wenecja. To specyficzne miasto, gdyż na próżno szukać tu tradycyjnych uliczek. Stąd też ruch odbywa się za pomocą łodzi. Absolutnie trzeba znaleźć czas na przepłynięcie Kanału Grande.

Oprócz tego miasto słynie również z karnawału.

 

Kolejne miasto Romeo i Julii, czyli Werona. Stąd też należy zwiedzić grób, dom i oczywiście słynny balkon.

Kolejne miasto warto uwagi każdego turysty to Piza, a w niej Krzywa Wieża, a także katedra Santa Maria Asunta Dumo.

Będąc fanem mody nie możemy nie zwiedzić Mediolanu, który słynie z Mediolańskich Targów Mody. Panie mogą zatem zainteresować się tym wydarzeniem, natomiast panowie z pewnością chętnie odwiedzą słynny klub piłkarski – AC Milan.

 

Tych miast i miasteczek oraz zabytków godnych zwiedzenia we Włoszech jest mnóstwo. Poza całym dniu zwiedzania warto wyjść wieczorem na miasto i poczuć prawdziwy klimat Włoch. Włosi to bardzo przyjaźni ludzi, którzy zaczepiają i zapraszają do wspólnej zabawy przy winie i przekąskach.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *