Co warto zabrać na wakacje (w podróż)

Co warto zabrać na wakacje (w podróż)Nasze wakacyjne podróże nie wiążą się dziś tylko i wyłącznie z biernym odpoczynkiem i zbieraniem sił na kolejny rok. Aktualne podróże często wiążą się z naszą pracą. Warto tu wspomnieć chociażby o blogerach modowych, którzy za granicą również pracują.

A ta praca wymaga od nich spakowania do walizki nie tylko odpowiednich ciuchów, ale również sprzętu do pracy. I tu nasuwa się pytanie co lepiej zabrać tablet czy smartfon?

Wybór może być bardzo uzależniony od naszej pracy.

 

Tablet czy smartfon

Smartfon podług innych urządzeń mobilnych gabarytem jest niewielki. Właściwie zawsze mamy go przy sobie, ponieważ spełnią jedną z najważniejszych opcji jaką jest komunikacja. Możemy szybko do kogoś zadzwonić, wysłać SMS-a, a przede wszystkim zrobić zdjęcie i wrzucić je od razu na Facebook’a czy Instagrama. Co w przypadku blogerów jest bardzo ważne.

Smartfon to również doskonałe narzędzie do pracy jeśli zamierzamy tylko sprawdzić naszą pocztę e-mail i być w stałym kontakcie z współpracownikami z Polski. Z kolei tablet idealni sprawdzi się do oglądania prezentacji czy pisania dłuższych artykułów.

Mając ze sobą przenośną klawiaturę QWERTY nasza praca może być równie szybka i efektywna.

 

Jednak tablet ma o wiele większe rozmiary i nie zawsze chcemy go ze sobą wszędzie brać. Co prawda mamy możliwość rozmów, ale większości z nas nie patrzy na to urządzenie w ten sposób. To urządzenie wybiera najwięcej dziennikarzy czy copywriterów. Nie musimy dźwigać ciężkich laptopów, a tablet z wyższej półki idealnie sprawdzi się w tej roli w podróży.

Często bywa i tak, że wybierając się na wycieczkę wybieramy i jedno i drugie. Smartfona wybieramy do pracy w terenie, natomiast tablet często pozwala nam na dokończenie pracy. Warto zwrócić uwagę, że nie są to bardzo ciężkie urządzenia.

 

Zatem w wielu przypadkach wybór zależy właśnie od rodzaju wykonywanej pracy. Zabierając jednak owe urządzenia mobilne na wakacje nie zapominamy również o sprawdzeniu dostępności do Internetu. W niektórych miejscach już bezproblemowo możemy podłączyć się pod Wi-Fi. Zdarza się i tak, że sami musimy zakupić modem, by mieć dostęp do sieci.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *