Co warto zobaczyć w Chorwacji ?

O Chorwacji nie trzeba wiele mówić polskiemu turyście. To państwo co roku zachęca wielu turystów do spędzenia tam urlopu.

I nie można się temu dziwić. Głównym atutem Chorwacji to jej umiejscowienie. Mamy tutaj długą linię brzegową, dzięki czemu turystyka kwitnie. Poza tym należy wspomnieć o ponad tysiącu wysp, niektóre są zamieszkiwane i chętnie odwiedzane.

chorwacja3Doskonałym miejscem spełniających oczekiwania wielu ludzi może być Istria lub Dubrovnik. Jeśli jesteśmy fanami historii z pewnością zrobi na nas wrażenie historyczna architektura miejska. Stąd też warto zwiedzić miasto od początku do końca na własnych nogach, by nic nam nie umknęło.

Przechadzając się tak możemy zauważyć takie style jak: romański, gotycki czy renesansowy. Warto znaleźć czas na zwiedzenie Pałacu Rektorów czy klasztor franciszkański. Jeśli chcemy szukać jeszcze więcej ciekawostek na temat tego miasta to z pewnością wielu nam podpowie, że właśnie tutaj był kręcony sławny na cały świat serial pt.: Gra o tron.

 

Na drugi dzień Dubrovnik pozwoli nam się wyciszyć i wypocząć na plaży. Wieczorem możemy wpaść do jednej z wielu knajp i miło spędzić czas. Jak widać już jedno miejsce zrobi tutaj wrażenie na wielu turystach. Ale przecież jest ich jeszcze więcej. Godnym uwagi będzie Split. Tutaj warto poświęcić swój czas na zwiedzenie Pałacu cesarza Diokecjana.

 

Kolejnym charakterystycznym miejscem jest katedra św. Dujama. Możemy przejść do niej, najpierw jednak miniemy posągi lwów i sfinksa. Poza tym w mieście tym znajdziemy mnóstwo galerii i muzeów. Odbywają się tu również koncerty czy pokazy na ulicy. chorwacja1Miasto nie zawiedzie żadnego turystę.

Będąc w Chorwacji nie możemy wstąpić na Jeziora Plitwickie – to właściwie główna atrakcja turystyczna tego państwa. Z resztą nie możemy się temu dziwić, ponieważ miejsce to zabytek UNESCO. Miejsce to jest faktycznie niesamowite i wręcz bajkowe.

Ale warto wybierać się tam podczas dobrej pogody, kiedy pada deszcz będziemy bardziej zmęczeni i nie zaczerpniemy żadnych uroków tego miejsca.

 

Jak widać Chorwacja to nie tylko odpoczynek na plaży. Jest to bardzo ciekawe państwo również pod kątem historycznym.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *