Co warto zobaczyć w Holandii?

by Traveler

Holandia to jedno z mniejszych państw Unii Europejskiej. Wśród Polaków nie jest zbyt popularna jako kierunek turystyczny. Wybieramy się tam już częściej w celach zarobkowych.

Mając jednak chwilę czasu lub może jednak wybierając Holandię jako miejsce odpoczynku z pewnością się nie zawiedziemy.

Co oferuje nam to państwo?

Sami z pewnością kojarzymy je z wiatrakami, rowerami czy kwiatami – a dokładnie z tulipanami. Faktycznie będąc tam z pewnością natkniemy się na nie wszystkie. Rowery to domeny Amsterdamu, które trzeba odwiedzić będąc w Holandii.

Jadąc w większej grupie z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Atrakcje turystyczne Holandii

Zacznijmy może od sztuki – bardzo dużo to muzeów. Od tych, z których dowiemy się wiele o historii, po te, które już z samej nazwy nieco nas ośmieszają – jak chociażby Muzeum Kondomów. Z drugiej strony w końcu jest to Amsterdam, który popularny jest również z takiej wizytówki jak Dzielnica Czerwonych Latarni. Z uwagi na fakt, że Holandia jest monarchią konstytucyjną możemy odwiedzić Pałac Królewski.

W wolnej chwili warto zdecydować się na przepłynięcie łodzią po holenderskich kanałach. Jeśli nadal chcemy zwiedzać i Amsterdam to dla nas za mało warto skierować się na Rotterdam. To miasto jest już mniej historyczne, a to głównie za sprawą strat podczas II wojny światowej.

Znajdziemy tu zatem bardziej współczesne budynki. Idąc tym tropem jako pierwszy punkt wycieczki powinniśmy stawić sobie wieżę Euromast.

Jadąc tam z dziećmi musimy odwiedzić ZOO, w którym dodatkowo możemy zafundować sobie nocleg pod namiotami. Dla naszych pociech będzie to z pewnością niezapomniane doświadczenie. W Rotterdamie możemy podziwiać wspomniane już tulipany w Ogrodach Keukenhof. Jeśli jednak chcemy poczuć atmosferę wielkiej polityki warto pojechać do Haag, gdzie znajduje się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości oraz Europol.

Poza tym poleca się mniejsze miejscowości, gdzie będziemy mogli podziwiać krajobrazy niczym z bajki. Holandia wydaje się zatem idealnym kierunkiem wakacyjnym.

Ciekawe artykuły