Co warto zwiedzić w Macedonii? Jakie ma atrakcje ?

Co zwiedzić w MacedoniiMacedonia – kolejny kraj sprzeczności. Zachwyca tysięcy ludzi swoją unikatową przyrodą, a jednocześnie odpycha nas zaśmieconymi ulicami. Mimo to każda osoba, która wraca stamtąd jak najbardziej poleca nam ten kraj do zwiedzenia.

Jest tu kilka ciekawych i unikatowych miejsc wpisanych na listę UNESCO. Poza tym warto wspomnieć o społeczności zamieszkujące te tereny. To prawosławni i muzułmanie. Do południa ze sobą pracują, a wieczorami – wspólnie bawią.

 

Pierwszy punk naszej wycieczki z pewnością powinien zacząć się od Jeziora Ochrydzkiego. Jest najstarsze w Europie. To już także pierwsze miejsce wpisane na listę UNESCO. Głównie z powodu żyjącej tu roślinności. Oprócz samego Jeziora blisko mamy także do zwiedzenia kilka ciekawych zabytków.

A jednym z nich jest twierdza cara Samuela za czasów średniowiecznych. Jeśli marzymy o niesamowitych zdjęciach z wypadku warto wstąpić do cerkwi św. Jana z Kaneo. Miejsce trzeba przyznać dość nietypowe, ponieważ usytuowane na klifie, który wisi nad wodą. Stąd tez możliwość wykonania ciekawych zdjęć. Jeśli jednak nie chcemy przemęczać naszych nóg zawsze możemy zdecydować się na rejs po jeziorze i stamtąd możemy podziwiać owe zabytki i krajobrazy.

 

macedonia-atrakcjeKolejnym miejscem, w które należy się udać to Korab – najwyższy szczyt w górach. Dziś to miejsce jest dostępne także dla turystów, ale jeszcze nie tak dawno nie mieli tam wstępu nawet mieszkańcy. Dlaczego?

Głównie z powodu napadów i faktu, że to miejsce przygraniczne. Jedynie raz pozwalano wchodzi tam ludziom – podczas Dnia Niepodległości Republiki Macedonii. Dziś możemy również sami tam wejść.

 

Z głównych miejsc, które trzeba zwiedzić to praktycznie wszystko. Nie oznacza to jednak, że Macedonia nie oferuje nam innych atrakcji. W pozostałych miejscach czekają na nas równie wyjątkowe zabytki i miejsca. Jednak Macedonia ze względu na piękne widoki to doskonałe państwo dla osób, które potrzebują chwili wytchnienia od zatłoczonych, codziennych dużych miast.

Mamy możliwość zregenerowania swoich sił przy jednoczesnym podziwianiu pięknych widoków.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *