Dziś trudno o bezpieczne wakacje – nie wiemy gdzie znowu zaatakują terroryści. Dlatego coraz więcej osób zadaje sobie pytanie gdzie na wakacje w tym roku. Co wybrać by nie było tylko bezpiecznie ale i by nie przepłacić za wakacyjny pobyt.

Przeglądając różne katalogi z wycieczkami, cały czas najczęściej dominując wyjazdy do Egiptu, a także Turcji.

Są to dwa kraje, w których pogoda utrzymuje się praktycznie przez cały rok. Więc ciężko jest tutaj o reklamację na niepogodę. Jeśli ktoś właśnie się zastanawia co wybrać Egipt czy Turcja, to najlepszym rozwiązaniem będzie żeby rozplanować sobie wyjazd, by podczas jednego sezonu polecieć do Egiptu, a podczas drugiego – do Turcji. Albo odwrotnie. Oba kraje są bardzo ciekawe i godne uwagi.

Szczególnie jeśli oprócz spędzania całych dni na plaży, chcemy na przykład zobaczyć jakieś atrakcje turystyczne w Egipcie.

 

Jeżeli akurat chodzi o Egipt, to z pewnością bardzo dużo osób podróżuje w tamte strony, żeby móc sobie ponurkować. Akurat Egipt słynie z świetnie przygotowanych szkółek nurkowania, a także profesjonalnego sprzętu do tego typu sportów. Ale oczywiście na tym atrakcje turystyczne w Egipcie się nie kończą. Bo pojechać do tego kraju i nie zobaczyć słynnych Piramid lub nie wybrać się na rejs po Nilu, to byłby grzech.

 

Oczywiście przy wyborze trzeba decydować się też względami bezpieczeństwa. Dlatego polecamy w tym roku kupować wycieczki na lastach lub najbezpieczniej w tym roku zwiedzać Europę.

Ciekawe artykuły