Co zwiedzić w Londynie – poznaj największe atrakcje

Londyn do drugie co do wielkości miasto Europy. Wyprzedza go tylko Paryż (kolejne to Moskwa). Zalicza się jednak do największych aglomeracji świata. W strefie tzw. Greater London (Londyn i 32 dzielnice przyległe) mieszka ponad 12 mln osób. Z kolei londyńskie megalopolis (Londyn i miasta przyległe) liczy aż 20 mln mieszkańców!

Atrakcje turystyczne

Big Ben

Uważany za symbol Wielkiej Brytanii. Początkowo nazwa ta odnosiła się do dzwonu (waży 13 ton) umieszczonego na jednej z dwóch wież Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa ta stosowana jest w odniesieniu do samej wieży, dzwonu jaki i zegaru umieszczonego na tejże wiezy.

Big Ben to największy zegar w Anglii. Średnica każdej z 4 tarcz wynosi aż 7,5 metra. Wskazówki mają długość 4,5 metra. Dźwięk zegara transmitowany jest przez radio BBC od 1923 roku.

Pałac Buckingham

Od 1837roku stanowi oficjalną siedzibe monarchów brytyjskich. W pałacu odbywają się uroczystości państwowe oraz oficjalne spotkania z przedstawicielami innych państw. Niestety Pałac Buckingham poza niewielkimi wyjątkami nie jest dostępny dla zwiedzającyh. Dostępne tereny to: Galeria Królowej oraz Stajnie Królewskie. Przed pałacem podziwiać można słynną ceremonię zmiany warty.

Obecnie pałac zamieszkiwany jest przez Elżbietę II. O jej obecności świaczy flaga wciągnięta na maszt.

Tower Bridge

Obok Big Bena to jeden z najlepiej rozpoznawalnych zabytków Londynu. Składa się z dwóch wież w których umieszczono mechanizmy do podnoszenie mostu oraz dwóch przęseł. Zadaniem mostu jet umozliwanie dużym jednostkom wpływanie do centrum Londynu.

Katedra Świętego Pawła

Znajduje sie w ścisłym centrum Londynu (tzw. city). Budowlę tą charakteryzuje piękna kopuła o średnicy 50 metrów.  Świątynia ma  około 220 metrów długości i około 110 metrów szerokości. Wysokość budowli równa jest 140 metrów. We wnętrzu katedry znajduje się kilka galerii sztuki. Niestety udział we mszy jest odpłatny.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *