Atrakcje turystyczne w Czechach

Atrakcje turystyczne w Czechach na weekend samochodem

by Traveler

Czechy to ciekawa propozycja spędzenia urlopu, tym bardziej, że nie mamy do pokonania zbyt długiej drogi.

Myśląc o Czechach zazwyczaj pierwsze skojarzenia to Praga i piwo. Mimo wszystko interesując się tym państwem możemy dostrzec jeszcze więcej ciekawych miejsc godnych uwagi. Chcąc czy nie chcąc mówiąc o atrakcjach turystycznych Czech należy zacząć od wspomnianej Pragi.

Miasto to jest faktycznie wyjątkowe, a świadczyć może o tym liczba turystów, których co roku jest tu niemal 6 milionów. Miasto podzielone jest na dwie części, a łączy je most, zwany Mostem Karola.

Oczywiście warto zarezerwować sobie nieco czasu, by się po nim przejść. Należy uzbroić się jednak w cierpliwość, ponieważ niemal zawsze jest tam wiele ludzi. Jeśli chcemy jeszcze bardziej poczuć klimat tego miejsca najlepiej udać się tu na spacer wieczorem. Wtedy to pojawia się wielu artystów, którzy pokazują nam swoje umiejętności. czechy1

Przechodząc na stronę Starego Mesta nasza uwagę powinien głównie zwrócić Rynek Staromiejski, a przede wszystkim zegar astronomiczny (XV wiek). Jeśli mamy więcej czasu warto przespacerować się uliczkami, które odchodzą od rynku. Znajduje się tu również dzielnica żydowska, którą swego czasu zamieszkiwało najwięcej Żydów w Europie.

Stąd też wiele tu żydowskich zabytków. Kolejne ciekawe miejsce to wieża na wzgórzu Petrin. Niektórzy uważają, że to młodsza siostra wieży Eiffla. Warto wejść na owe wzgórze i stamtąd podziwiać piękne widoki miasta.

 

Oprócz tego znajdziemy tu jeszcze kilka innych ciekawych miejsc.

Jednak trzeba wyruszyć dalej. I jeśli jesteśmy fanami czeskiego piwa musimy koniecznie odwiedzić Pilzno. To miasto głównie słynie tej atrakcji, stąd tez możemy podziać sam browar. Czechy dla wielu osób to także Karlove Vary. czechy3

To eleganckie uzdrowiska, dzięki którym do zdrowia może dochodzić wielu chorych. Wszystko jest tu bardzo dobrze dopasowane i stworzone z myślą o nich. Jednak oprócz tego odwiedzając to miejsce w odpowiednim czasie możemy trafić na Międzynarodowy Festiwal Filmowy i podziwiać wiele gwiazd.

 

1. Praga: Miasto Stu Wież

Praga, stolica Czech, to miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Jej średniowieczna architektura, wspaniałe zamki i zameczki, oraz łąki pełne kwiatów sprawiają, że czujesz się jakbyś wrócił w czasie. Najważniejsze atrakcje Pragi to:

Hradczany: Zamek Królewski

To prawdziwa perełka Pragi, z pięknymi ogrodami i malowniczymi widokami na miasto. Przejrzyj się historią Czech, odkrywając tajemnice tego zamku.

Karlův most: Most Karola

Spacer po tym zabytkowym moście to podróż przez wieki. Możesz podziwiać ulicznych artystów i kupić pamiątki od lokalnych rzemieślników.

Staroměstské náměstí: Rynek Starego Miasta

To serce Pragi, gdzie znajdziesz słynny zegar astronomiczny oraz wiele kawiarni i restauracji serwujących tradycyjne dania czeskie.

2. Karlovy Vary: Miasto Wód Termalnych

Karlovy Vary to urokliwe miasto słynące z gorących źródeł termalnych i pięknych architektonicznych detali. Jest to idealne miejsce na relaks i odprężenie. Główne atrakcje to:

Vřídlo: Źródło Termalne

To największe źródło termalne w Karlovych Varach. Możesz tu spróbować wody prosto ze źródła, która jest przepyszna i ma korzystny wpływ na zdrowie.

Dvorakovy sady: Ogrody Dvořáka

Te malownicze ogrody są idealne na spacery i pikniki. Znajdziesz tu różnorodność egzotycznych roślin i fantastyczne widoki.

Muzeum Moser: Szkło Artystyczne

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, koniecznie odwiedź to muzeum, gdzie możesz podziwiać wyjątkowe wyroby ze szkła artystycznego.

3. Český Krumlov: Perła Południowych Czech

To niewielkie miasto, które kryje w sobie wielki urok. Zamek Český Krumlov jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i to główna atrakcja tego miejsca.

Zamek Český Krumlov

Ten zamek w stylu renesansowym jest prawdziwym klejnotem. Możesz zwiedzać jego piękne komnaty, ogrody i dziedzińce.

Vltava River: Rejs Rzeką Vltavą

Podczas rejsu rzeką Vltavą możesz podziwiać wspaniałe widoki na miasto. To doskonała okazja do zrelaksowania się i cieszenia się naturą.

4. Kutná Hora: Miasto Kościelnych Cudów

Kutná Hora to miejsce pełne tajemniczych kościołów i klasztorów. Główną atrakcją jest Kostnice Sedlec, czyli kościelna kaplica zdobiona ludzkimi kośćmi.

Kostnice Sedlec: Kaplica Kościelna

To niezwykłe miejsce, które przyciąga turystów z całego świata. Kaplica jest dosłownie ozdobiona kośćmi ludzkimi, tworząc makabryczne dzieło sztuki.

Katedra św. Barbary

To imponująca katedra w stylu gotyckim, która zachwyca swoją architekturą i historią.

5. Przyroda Czech: Góry i Parki Narodowe

Czechy oferują również wspaniałe atrakcje przyrodnicze. Park Narodowy Šumava i Góry Krkonoše to idealne miejsca dla miłośników turystyki pieszej, narciarstwa i rowerów górskich.

Park Narodowy Šumava

To obszar o zachwycającej przyrodzie, gdzie można spotkać dzikie zwierzęta i odkrywać niezwykłe krajobrazy.

Góry Krkonoše

To najwyższe góry w Czechach, gdzie zimą można cieszyć się doskonałymi warunkami do narciarstwa, a latem pięknymi szlakami turystycznymi.

Podsumowanie

Czechy to kraj pełen niesamowitych atrakcji turystycznych, które z pewnością Cię zachwycą. Od historycznej Pragi po malownicze miasteczka i urokliwe parki narodowe, Czechy mają wiele do zaoferowania. Niezapomniane przeżycia czekają na Ciebie w tym fascynującym kraju. Czas zaplanować swoją przygodę i odkryć uroki Czech! Niech ta podróż będzie dla Ciebie inspiracją do odkrywania nowych miejsc i kultur. Odpowiedz sobie na pytanie, kiedy wyruszysz w podróż do Czech?

Ciekawe artykuły