Czechy – ciekawe miejsca na weekend samochodem

czechy2Czechy to ciekawa propozycja spędzenia urlopu, tym bardziej, że nie mamy do pokonania zbyt długiej drogi.

Myśląc o Czechach zazwyczaj pierwsze skojarzenia to Praga i piwo. Mimo wszystko interesując się tym państwem możemy dostrzec jeszcze więcej ciekawych miejsc godnych uwagi. Chcąc czy nie chcąc mówiąc o atrakcjach turystycznych Czech należy zacząć od wspomnianej Pragi.

Miasto to jest faktycznie wyjątkowe, a świadczyć może o tym liczba turystów, których co roku jest tu niemal 6 milionów. Miasto podzielone jest na dwie części, a łączy je most, zwany Mostem Karola.

 

Oczywiście warto zarezerwować sobie nieco czasu, by się po nim przejść. Należy uzbroić się jednak w cierpliwość, ponieważ niemal zawsze jest tam wiele ludzi. Jeśli chcemy jeszcze bardziej poczuć klimat tego miejsca najlepiej udać się tu na spacer wieczorem. Wtedy to pojawia się wielu artystów, którzy pokazują nam swoje umiejętności. czechy1

Przechodząc na stronę Starego Mesta nasza uwagę powinien głównie zwrócić Rynek Staromiejski, a przede wszystkim zegar astronomiczny (XV wiek). Jeśli mamy więcej czasu warto przespacerować się uliczkami, które odchodzą od rynku. Znajduje się tu również dzielnica żydowska, którą swego czasu zamieszkiwało najwięcej Żydów w Europie.

Stąd też wiele tu żydowskich zabytków. Kolejne ciekawe miejsce to wieża na wzgórzu Petrin. Niektórzy uważają, że to młodsza siostra wieży Eiffla. Warto wejść na owe wzgórze i stamtąd podziwiać piękne widoki miasta.

 

Oprócz tego znajdziemy tu jeszcze kilka innych ciekawych miejsc.

Jednak trzeba wyruszyć dalej. I jeśli jesteśmy fanami czeskiego piwa musimy koniecznie odwiedzić Pilzno. To miasto głównie słynie tej atrakcji, stąd tez możemy podziać sam browar. Czechy dla wielu osób to także Karlove Vary. czechy3

To eleganckie uzdrowiska, dzięki którym do zdrowia może dochodzić wielu chorych. Wszystko jest tu bardzo dobrze dopasowane i stworzone z myślą o nich. Jednak oprócz tego odwiedzając to miejsce w odpowiednim czasie możemy trafić na Międzynarodowy Festiwal Filmowy i podziwiać wiele gwiazd.

 

Podsumowując, możemy być zadowoleni z faktu, że tak blisko nasz sąsiad oferuje tak wiele ciekawych miejsc godnych zwiedzenia i polecenia które można zobaczyć w zasadzie w weekend samochodem.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *