Gdzie pojechać we wrześniu na wakacje?

Czy egzotyczne wakacje, podróże są teraz bezpieczne?

by Traveler

Wakacje w egzotycznych miejscach przestają być czymś nieosiągalnym. Jeszcze nie tak dawno podróże do najdalszych zakątków świata nie były tak łatwo dostępne jak dziś. Coraz więcej biur podróży proponuje nam ciekawe oferty, o których kilka lat temu mogliśmy pomarzyć.

Z uwagi na fakt, że każdy z nas ma trochę z podróżnika i odkrywcy chętnie poznajemy nowe miejsca, kultury czy religie. Na półkach w księgarni możemy zauważyć coraz więcej ciekawych poradników po wielu miastach z całego świata.

Są one faktycznie bardzo pomocne i każdy kto wybiera się do państwa o zupełnie innej kulturze czy religii taki poradnik powinien zakupić. Jednak wielu z nas nie boi się poznania owych zasad, ale tego co naprawdę dzieje się w danym miejscu. Po pierwsze zastanawiamy się nad potrzebnymi badaniami, szczepionkami, itp. W wielu miejscach są one wymagane.

 

Jednak to i tak nadal nic w porównaniu do tego co nas może czekać na miejscu. Pytania dotyczące strachu przed podróżami w miejsca egzotyczne zadają w szczególności panie, szczególnie te chcące podróżować samotnie. Uważają one, że są nadal miejsca nieprzyjazne dla kobiet.

Wynika to głównie z religii, ale nie tylko. Możemy sami przeczytać czy słyszeć w wiadomościach o porwaniach turystek, gwałtach czy morderstwach. Być może takie państwa jak Meksyk czy Brazylia nie uchodzą na najbardziej egzotyczne mimo to nadal wielu z nas ma różne zdanie na ich temat pod kątem bezpieczeństwa.

 

Bezpieczeństwo a wakacje egzotyczne

Pierwsze co mamy na myśl to narkotyki czy napady. Owszem takie sytuacje w niektórych dzielnicach się zdarzają. Dlatego też warto poczytać owe poradniki czy poczytać nieco o tych miejscach na forach czy blogach podróżniczych.

Równie dobrze możemy stwierdzić, że niebezpiecznie jest w Europie. Tu ku zdziwieniu wiele podróżujący wymienia Rzym czy Mediolan. To pokazuje, że nie możemy przesadnie panikować. Jeśli wejdziemy w nie tą dzielnicą co trzeba albo będziemy prowokować innych to takie nieprzyjemne sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie. Ludzie cały czas podróżują do egzotycznych miejsc i powracają szczęścili i zadowoleni.

Jedyne na co bardziej powinniśmy zważać uwagę to na aktualne konflikty zbrojne w danych miejscach. A o tych można więcej się dowiedzieć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ciekawe artykuły