Doskonałe wakacje? Tylko z ultra all inclusive

Udany wypoczynek wakacyjny zależy od wysiłku, jaki włożymy w wybór właściwej oferty. Kiedy rozpoczynamy poszukiwanie odpowiedniego hotelu i organizatora naszego wypoczynku, to mamy wrażenie, że wszędzie są podobne propozycje.

Oferty hoteli, pensjonatów i biur podróży mieszają się nam utrudniając właściwe prześledzenie ofert. Pomimo takiego zawrotu głowy warto pamiętać, że czas spędzony przy komputerze na wyszukaniu odpowiedniej oferty na pewno zwróci się nam i to nie tylko finansowo. Dobrze wiedzieć, że w różnych krajach, a nawet w różnych sieciach hotelowych panują różne standardy i te same nazwy mogą w rzeczywistości oznaczać różne oferty.

 

Doskonałe hotele w jednym kraju mogą mieć mniej gwiazdek niż przeciętne hoteliki w innym. Dlatego poważne oferty biur turystycznych, które chcą odgrywać zasadniczą rolę na rynku wakacyjnym oznaczane są według wewnętrznych, firmowych standardów. Turyści, którzy lubią wakacyjne podróże na wysokim poziomie zazwyczaj wybierają kompletne oferty all inclusive.

 

Warto być uważnym, ponieważ niektóre miejsca oferują wakacje ultra all inclusive. W wersji podstawowej w cenie zawarty jest nocleg, posiłki, napoje i alkohole. Wersja ultra zawiera w cenie dostęp do wszelkich hotelowych atrakcji w postaci masaży, sauny czy jaccuzi. Tego typu rozróżnienia zostały stworzone w celu dodatkowego zróżnicowania oferty. Dzięki temu pomiędzy wersją standardową, a najbardziej ekskluzywnym pakietem tworzy się ofertę ze średniej półki cenowej.

W czasach kryzysowej retoryki tego typu marketingowe zagrywki będą zawsze na porządku dziennym. Jeżeli nie chcemy przeżywać rozczarowań związanych z rezerwacją niewłaściwego pakietu, to zawsze uważnie czytajmy umowy i analizujmy dołączane do nich słowniczki, w których organizatorzy objaśniają użyte pojęcia.

 

Najlepszym narzędziem do porównywania ofert turystycznych i wyboru miejsca udanego wypoczynku są internetowe portale i serwisy pośredniczące w rezerwacji miejsc.

Nawet jeśli od razu nie znajdziemy dobrej lokalizacji, to nie należy się zrażać tylko szukać dalej. Zawsze może wpaść nam w ręce atrakcyjna oferta last minute.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *