Gdy wszystkie drogi prowadzą do Paryża

Paryż to odwieczne miasto zakochanych, zaskakujące wspaniałością konstrukcji i budynków, oferujące niesamowite doznania i wspomnienia, widoki i nieskończenie romantyczne możliwości. Weekend w Paryżu marzy się dziś wielu z nas – a doprawdy niewiele potrzeba, by z powodzeniem można było spełnić swoje marzenia. Teraz wystarczy się spakować i… ruszać w drogę. Najpierw jednak trzeba co nieco o samym Paryżu i jego atrakcjach wiedzieć.

Paryskie atrakcje bez tajemnic

Jest taka specjalistyczna karta honorowana w stolicy Francji, dzięki której można liczyć na szereg atrakcyjnych bonifikat i ulg przy zwiedzaniu paryskich atrakcji czy chociażby podróżowaniu po mieście z wykorzystaniem środków transportu publicznego.

Tą kartą jest Paris Visite Pass – dokument obowiązkowy dla wszystkich tych turystów, którzy nie przyjeżdżają do Paryża tylko i wyłącznie po to, by zaszyć się w urokliwym pokoju hotelowym, ale by aktywnie pozwiedzać stolicę Francji i dotrzeć do wielu interesujących ich miejsc.

Kartę Paris Visite Pass kupić można jeszcze przed znalezieniem się w Paryżu – warto jednak dokładnie poznać swoje realne potrzeby podróżnicze, bo karta ta dostępna jest aż w 8 zdecydowanie różniących się od siebie wariantach. Z pewnością jednak jej zakup sprawi, że weekend w Paryżu upłynie bardzo intensywnie i wspaniale, a przy tym – bez wydawania fortuny.

 

Karty na wszelkie potrzeby

A jeśli marzy nam się weekend w Paryżu i zwiedzenie możliwie jak największej liczby muzeów – zainwestować powinniśmy obowiązkowo w zakup karty Paris Muzeum Pass. To dzięki niej ominą nas olbrzymie kolejki do popularnych muzeów, a my sami będziemy mogli poczuć się jak wybrańcy losu, zdecydowanie sprawniej przedostając się do miejsc o których marzyliśmy od dawna.

Wybierając się w podróż do Paryża warto też zakupić kartę abonamentową upoważniającą do korzystania ze wszystkich miejskich, jak i podmiejskich środków transportu publicznego. Dzięki karcie Navigo bez najmniejszych problemów dotrzemy wszędzie tam, gdzie sobie zaplanujemy.

W ten oto prosty sposób żadne atrakcje Paryża na weekend nie będą miały przed nami tajemnic.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *