Gdzie na tanie wakacje 2016 z rodziną?

Zazwyczaj już na wiosnę zastanawiamy się, gdzie na wakacje będziemy mogli wybrać się całą rodziną. Przeszukujemy rozmaite oferty biur podróży, oglądamy kolorowe foldery i kalkulujemy ceny. Nie jest łatwo znaleźć miejsce, w które moglibyśmy udać się bez ponoszenia olbrzymich kosztów.

Zwłaszcza, że ceny podawane w katalogach trzeba pomnożyć przez liczbę osób, a także wziąć pod uwagę wiele dodatkowych kosztów związanych z dojazdem czy opłatami lotniskowymi. Obecnie nie ma większego znaczenia, czy wybierzemy wczasy w Polsce, czy zdecydujemy się na wycieczkę zagraniczną. Bywa tak, że taniej kosztuje urlop w ciepłych krajach niż nad naszym morzem.

 

Często zastanawiamy się, do jakiego kraju wybrać się z dziećmi i jak obniżyć koszty naszego wyjazdu. Wiele biur podróży oferuje specjalne zniżki dla naszych pociech. Dzięki temu zdarza się, że małe dzieci pojadą na wczasy za darmo, a za większe zapłacimy jedną trzecią właściwej ceny.

Takie rozwiązanie może pozytywnie wpłynąć na przeznaczony przez nas budżet na taki rodzinny wyjazd. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziemy mogli bowiem przeznaczyć na dodatkowe atrakcje podczas wypoczynku, czy inne przyjemności po powrocie z wakacji. Duża liczba biur podróży na rynku powoduje, że wybór miejsca i czasu staje się niemal dowolny.

 

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie wycieczkami last minut, które są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o tanie wakacje zagraniczne. Tą drogą możemy zakupić atrakcyjne wczasy za niezwykle niską cenę.

Niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić. W wielu firmach urlopy trzeba planować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, co wyklucza wycieczki last minut. W takich przypadkach jedyną obniżką, jaką możemy uzyskać w biurze podróży będzie wczesna rezerwacja miejsca.

Zakup wycieczki first minut wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Trudno nam kilka miesięcy wcześniej przewidzieć, że na pewno nie stanie się nic takiego, co kazałoby nam z tego wyjazdu zrezygnować.

Niestety każdy rodzaj oszczędzania powoduje pewien dyskomfort, ale w portfelu czeka zazwyczaj na nas nagroda.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *