blank

Gdzie na wakacje we wrześniu?

by Traveler

Każdy turysta chciałby spędzić swój urlop w słonecznym kraju, wśród przyjaznych ludzi, mając możliwość zobaczenia zabytków i innych turystycznych atrakcji.

Nie bez znaczenia są krajobrazy i uroki lokalnej kuchni. Właśnie dlatego taką popularnością wśród polskich turystów cieszy się Egipt. Nasi turyści najczęściej podróżują do Hurghady lub Sharm El Sheikh. Panujący w Egipcie subtropikalny klimat zapewnia suche i gorące powietrze, wyjątkiem jest wybrzeże Morza Śródziemnego i Delta Nilu. Pogoda w Egipcie zapewnia długi sezon turystyczny, co daje możliwość takiego ustalenia cen, aby były one atrakcyjne dla turystów.

Więcej informacji dotyczących pogody, jaka panuje w egipskich kurortach w poszczególnych miesiącach roku można znaleźć na portalach turystycznych. Tam też można dowiedzieć się, gdzie na wakacje we wrześniu polecają wyjazdy doświadczeni organizatorzy. Jednocześnie internetowe serwisy pomagają w porównaniu ofert wyjazdów przygotowanych przez różnych organizatorów.

 

Wybierając się na urlop do kraju faraonów trzeba pamiętać, że najtańsze hotele w Egipcie oferują bardzo niski standard. Nie zaliczają się do najnowszych budynków i nie należy liczyć na żadne wygody.

Dlatego warto rozważyć możliwość wybrania hoteli o nieco wyższym standardzie. Najwięcej informacji o danych hotelach można znaleźć w sieci. Internetowe serwisy dokładnie przedstawią nam z jakimi warunkami możemy się zetknąć po przylocie. Niezależnie od tego należy bardzo uważnie przeczytać informacje dołączone do oferty pobytu, którą przedstawiają nam biura turystyczne.

Rozbieżności pomiędzy ofertą, a stanem faktycznym zawsze mogą być powodem skutecznej reklamacji i zwrotu części pieniędzy. Najdroższe hotele oferują najwyższy standard, ale trudno wskazać, którym z nich jest najlepszy hotel w Egipcie.

Wśród pretendentów warto wymienić Iberotel Palace w Sharm El Sheikh, w którym ceny zaczynają się od 3 tysięcy złotych. Sheraton Soma Bay nad Morzem Czerwonym jest jeszcze droższy. Turysta powinien liczyć się z kosztami zaczynającymi się od 4 tysięcy od osoby.

Ciekawe artykuły