atrakcje turystyczne w Grecji

Grecja, atrakcje turystyczne

by Traveler

Zagraniczne kierunki na wakacje gwarantują nam jedno – pewną pogodę. W Polsce niestety nie mamy pewności, że wrócimy opaleni. Co innego może zaproponować nam chociażby Grecja.

Ten kierunek od niedawna jest niezwykle popularny wśród Polaków. Nie ma się tu z resztą co dziwić, ponieważ kraj ten ma dostęp aż do czterech mórz! A są nimi: Morze Egejskie, Morze Jońskie, Morze Kreteńskie i chyba najpopularniejsze – Morze Śródziemnomorskie.

Pięknych plaż tu zatem nie brakuje. Oprócz tego możemy liczyć na niebiańsko obłędne posiłki. W międzyczasie lub też przede wszystkim możemy nastawić się tu na zwiedzanie. Gracja oferuje nam mnóstwo atrakcji turystycznych. Ciężko powiedzieć, która z nich jest najpopularniejsza.

 

Atrakcje Grecji

Zacznijmy może od mitycznych Aten. To właśnie tutaj możemy podziwiać Akropol. Przez wielu uznawany za wizytówkę tego miasta jak i samego kraju. Świątynia Zeusa, Świątynia Nike Apteros – to właśnie możemy tu podziwiać.

Z uwagi na fakt, że Grecja to państwo o bogatej historii zwiedzić tu możemy bardzo ciekawe muzea. Prócz Aten warto skierować się także do Olimpii. To miasto nasycone duchem sportu. Z pewnością ma na to fakt odbywające się co cztery lata Igrzyska Olimpijskie. To stąd wyrusza znicz olimpijski.

Co jeszcze w Grecji jest godne naszej uwagi?

Z pewnością Mykeny czy Termopile, gdzie odbywały się historyczne walki, które często były tematami przewodniki w filmach. Tych ciekawych miejsc, muzeów, świątyń, posągów jest tak dużo, że może okazać się, że jeden wyjazd to dla nas za mało.

Patrząc na mapę Grecja nie należy do największych krajów, ale jest ona niezwykle nasycona historią. To jeden z nielicznych krajów, które ma tak wiele do zaoferowania praktycznie każdemu z nas niezależnie od wieku i zainteresowań.

Z uwagi na fakt, że nie znajduje się ona zbyt daleko od Polski wyloty są naprawdę tanie. To sprawia, że już od dobrych kilku lat kraj ten jest mocnym konkurentem dla Turcji czy Egiptu. Faktem jest, że wyruszając tam na dwutygodniowe wakacje z pewnością nie będziemy się nudzić.

Ciekawe artykuły