Atrakcje Władysławowa

Jak warto spędzić czas we Władysławowie?

by Traveler

Wakacje nad morzem ponownie wracają do łask zarówno rodzin z dziećmi, jak i młodych ludzi chcących wypocząć wraz z przyjaciółmi.

O ile w naszym kraju mamy co najmniej kilka typowo wypoczynkowych miejscowości nadmorskich, o tyle jednym z najbardziej popularnych jest właśnie Władysławowo. Jeśli mamy już noclegi Władysławowo, możemy zabrać się za planowanie naszego wyjazdu.

Pobyt nad morzem to nie tylko okazja do naładowania akumulatorów, nieco wyczerpanych po całym roku intensywnej pracy. To również czas, kiedy rodzina może pobyć razem ze sobą, spędzając czas na mniej lub bardziej intensywnym wypoczynku. Niestety pogoda w polskim Władysławowie daleka jest od aury panującej o tej porze roku w Hiszpanii czy też na Majorce.

Nie oznacza to jednak, że wakacje w rodzimym kurorcie należeć będą do mniej udanych. Od pewnego czasu bowiem, lato rozpieszcza nas iście tropikalnymi temperaturami, warto jest więc mieć nadzieję, że tak będzie również tego lata.

Zanim jednak przyjdzie czas pakowania przez nas walizek, warto jest zaplanować swoje wakacje tak, aby w czasie ich trwania móc już tylko relaksować się, nie myśląc o sprawach organizacyjnych.

 

Rodzinne wakacje warto jest zaplanować co najmniej kilka miesięcy wcześniej z kilku powodów; po pierwsze ceny noclegów jeszcze zanim zacznie się sezon są często bardziej atrakcyjne. Po drugie planując swoje wakacje dużo wcześniej zyskujemy czas, aby zdobyć jak najwięcej informacji na temat atrakcji dostępnych w wybranym przez nas miejscu.

Niestety, ale nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że w czasie naszego urlopu dopisywać będzie nam tylko piękna pogoda, tak więc dobrze jest mieć przygotowany scenariusz na bardziej deszczową ewentualność.

 

W dniu kiedy wyjście na plaże nie będzie możliwe we Władysławowie oraz jego okolicach czekają na nas liczne atrakcje, które pozwolą przetrwać nam deszczowy dzień bez nudy, szczególnie jeśli spędzamy urlop w hotelu Gwiazda Morza.

Wśród nich nie może z pewnością zabraknąć wizyty w Muzeum Motyli, która może przypaść do gustu zarówno małym jako dużym turystom. Muzeum mieści się w Domu Rybaka i uważano jest za jedno z najpiękniejszych w całej Polsce. W licznych szczegółowo opisanych gablotach mieści się ponad 6000 okazów owadów z całego świata. Z pewnością warto przyjrzeć się im z bliska.

Wieża Widokowa w Domu Rybaka

Inna atrakcją Władysławowa, której nie sposób pominąć będąc w tym mieście jest Wieża Widokowa w Domu Rybaka. Roztaczający się z niej widok, zapiera dech w piersiach. Z jej szczytu obejrzymy niemal całą panoramę półwyspu helskiego, za pomocą lunety. Wieża ma aż 65 metrów wysokości i pozwala na oglądanie okolicy z wysokości dwóch tarasów widokowych.

Magiczny Zawrót Głowy

Najnowszą atrakcją cieszącą się znaczną popularnością pośród młodych turystów jest Magiczny Zawrót Głowy, w którym na każdym kroku napotkamy iluzje optyczne oraz przeróżnego rodzaju triki, które z pewnością zainteresują każdego. W miejscu tym mieści się także Gabinet Śmiechu wraz z lustrami, który rozbawi do rozpuku zarówno dzieci jak i dorosłych. Te oraz inne atrakcje z pewnością rozwieją nudę nawet w najbardziej pochmurny dzień.

Ciekawe artykuły