Jak z porozumiewaniem się na wakacjach

Świat coraz bardziej stoi przed nami otworem. W dzisiejszych czasach możemy podróżować niemal wszędzie. Możemy korzystać z usług biura podróży, a równie dobrze możemy sami zaplanować wycieczkę na drugi koniec globu. Wiele osób zastanawia się czy taki sposób życia albo po prostu częste wyjazdy w celu odpoczynku wymagają od nas znajomości języka obcego. Wyjeżdżając „na własną rękę” jest to niemal niezbędne.

Będąc samemu gdzieś zupełnie daleko możemy liczyć tylko na siebie.

 

Oczywiście mamy do dyspozycji „język ciała” czy porozumiewanie się na migi, ale pamiętajmy, że każdy kraj ma również swoją kulturę. I tutaj już zaczynają się schody, ponieważ to właśnie kultura nie pozwala nam często na język migowy czy ciała.

Z pewnością każdy dzień na takiej wycieczce będzie od nas wymagał komunikacji z tamtejszą społecznością, zatem znajomość danego języka do podstawa. Również wyjeżdżając za pośrednictwem biura podróży warto znać języki obce. Możemy od rana do południa leżeć nad morzem, ale w końcu i tak wieczorem wyjdziemy na miasto. A tutaj z pewnością będziemy chcieli kupić ciekawe pamiątki dla rodziny czy znajomych czy po prostu kupić sobie coś do picia.

 

Są kraje, które bardzo cenią swój język jak chociażby Włochy czy Francja. Nawet we francuskich hotelach, które nastawione są na turystów z zagranicy nie dogadamy się w języku angielskim. To pokazuje, że gdziekolwiek chcemy się udać warto znać podstawowe zwroty jak „dzień dobry”, „dziękuję” czy „ile to kosztuje”. I tak będąc w Ameryce Południowej i pytając się o cenę napoju w tamtejszym języku możemy liczyć na niższą zapłatę niż pytając się w języku angielskim. Jak zatem widać nauka języka obcego może przynieść nam wiele korzyści, również ekonomicznych.

Prawda jest taka, że możemy podróżować po całym świecie nie znając języków obcych. Warto jednak pokosić się o inwestycję w wysokości kilku złoty i zakupić sobie podręczne słowniki, w których znajdziemy najczęściej używane zwroty w danym języku.

Niezależnie od celu naszej podróży znajomość tych kilku zwrotów z pewnością nam się przyda.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *