Jordania – poznaj atrakcje turystyczne

jordania atrakcje turystyczneJordania, a właściwie Haszymidzkie Królestwo Jordanii. Choć należy do państw arabskich, to my – Europejczycy będziemy mogli poczuć się niemal jak u siebie. Państwo to kusi głównie pięknymi pustyniami. Wadi Rum. To miejsce, które musimy odwiedzić będąc w Jordanii.

To największa pustynia tego kraju. Ma dość długą historię sięgającą czasów prehistorycznych. Stąd też możemy podziwiać wiele rysunków skalnych. Dziś to miejsce życia Beduinów. Dzięki turystom żyje się im tu naprawdę bardzo dobrze.

Jednak nie znajdziemy tu tylko piasku, ale również wiele ciekawych formacji skalnych. Stąd też możemy tu aktywnie spędzać czas. To propozycja dla osób lubiących wspinaczkę czy fanów jazdy autami terenowymi. Nie musimy także co chwilę sprawdzać czasu, ponieważ Beduini zaoferują nam z pewnością możliwość spania w jednym z wielu namiotów. Nie musimy martwić się o higienę, ponieważ często mamy dostęp do bieżącej wody.

 

Co jeszcze warto zobaczyć w Jordanii

Na drugi dzień, po sportowych wyczynach warto zwiedzić wąwóz Khazali. Ciekawostką może stanowić fakt, że Wadi Rum wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jordania to również Petra. To miasto wykute w skałach.

Właściwie ten zabytek jest najbardziej popularny w tym państwie. Petra składa się z wielu budynków, przez co jeśli chcemy naprawdę dokładnie zwiedzić to miejsce to jeden dzień może okazać się za mało. Niektórzy nazywają to miejsce Różowym Miastem, a wszystko od barw, które możemy podziwiać na piaskowych skałach.

 

jordania-co-zobaczycBędąc fanem starożytnych rzymskich miast warto odwiedzić Dżeresz. Co możemy tu zwiedzić? Głównie świątynię Artemidy, teatr rzymski, a także świątynię Zeusa i jeszcze kilka innych ciekawych zabytków. Z pewnością dla wielu z nas mówi coś Góra Nebo.

To kolejne ciekawe miejsce, w którym Mojżesz miał zobaczyć ziemię obiecaną. Po powyższych przykładach doskonale widać, że Jordania to bardzo ciekawa propozycja na wakacyjny urlop. Co prawda mimo dostępu do wód nie oferuje ona wielu ciekawych miejsc plażowych, ale za to będąc zapalonym sportowcem czy osobą, lubiącą historię z pewnością spodoba nam się to miejsce.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *