Atrakcje w Kaliszu

Kalisz – Szlak Piastowski, andruty i miasto festiwali

by Traveler

Wiosna w pełni, lato na horyzoncie – to najlepszy czas na zaplanowanie wakacji i wyruszenie w podróż. Wyjeżdżamy najczęściej za granicę, niemniej coraz chętniej eksplorujemy Polskę, nie zapominając o wciąż nieodkrytych terenach czy odwiedzaniu mniejszych miast. Doskonałą alternatywą na aktywny i krajoznawczy wypad jest Kalisz, czyli historyczna stolica Wielkopolski. Co czeka nas w tym urokliwym mieście?

Oddech historii na plecach

Będąc w Kaliszu nie sposób nie poczuć ducha historii w eterze. To miasto, które trwale zapisało się w kronikach polskich. Jan Długosz nazwał je najstarszym w Polsce. Co więcej, jego okolice znajdowały się na trasie słynnego szlaku bursztynowego. Zatem dla każdego miłośnika historii podróż do Kalisza jest niewątpliwie punktem obowiązkowym w globtroterskim dorobku.

Kaliska gratka turystyczna

Największą atrakcją dla turystów jest zdecydowanie kaliskie śródmieście. Rynek Główny nawiązuje do renesansowej tradycji dzięki ratuszowi z wysoką wieżą, który jest jednym z najchętniej fotografowanych obiektów w mieście. Ponadto w Kaliszu urodzili się Maria Dąbrowska, Adam Asnyk, Maria Konopnicka czy Stefan Szolc-Rogoziński, stąd dla fanów literatury przyjemnością będzie spacer po zakamarkach, w których niegdyś bywali wybitni autorzy.

 

W Kaliszu kultura hula!

Pod względem szeroko pojętej kultury Kalisz nie odstaje od głównych polskich metropolii. Chcąc doświadczyć niezwykłego koncertu, można bukować bilety do filharmonii czy karnety na muzyczne festiwale, które co roku cieszą się ogromną popularnością. Rock, reggae, rap, klasyka – każdy znajdzie coś dla siebie. W mieście z powodzeniem funkcjonuje teatr, kino, ośrodek kultury. To bardzo ważne dla rozwoju miasta i przyczynia się do znacznego wzrostu turystyki w regionie.

Odwiedzając Kalisz, warto zatrzymać się na dłuższą chwilę i chłonąć niepowtarzalną atmosferę tego miasta. Dzięki doskonałemu wsparciu gastronomiczno-hotelarskiemu turyści nie mają problemów z rezerwacją noclegów, np. w podtrzymującym kaliskie tradycje hotelu Calisia  z dodatkową możliwością organizacji bankietu, konferencji czy przyjęcia okolicznościowego.

Chorwacja? Tunezja? Dominikana? Bali? Owszem, niemniej warto również wyruszyć w Polskę i zgłębić wspaniałe regiony, które obfitują w mnóstwo atrakcji turystycznych.

Ciekawe artykuły