Kilka porad dla osób szukających hotelu na wakacje

by Traveler

Udane wakacje zależą nie tylko od miejscowych atrakcji, udanej pogody i dobrego towarzystwa.

Wiele zależy także od tego, czy miejsce, w którym będziemy nocować, będzie zapewniało nam odpowiednie warunki wypoczynku. Mimo bogatej oferty na rynku, zdarza się, że wcale nie jest łatwo wybrać odpowiedni hotel.

Podstawą powodzenia jednakże może być dobra organizacja, poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na zrobienie rekonesansu oraz odpowiednio wczesna rezerwacja. Ofert możemy szukać w na portalach oferujących miejsca noclegowe w obiektach, które się na nich reklamują, a także na forach internetowych, w wyszukiwarkach lub u najlepszego źródła: u naszych znajomych, którzy na własnej skórze wypróbowali określone miejsca.

Na co zwracać uwagę wybierając hotel dla siebie?

Przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie lokalizacji hotelu: jego lokalizacja powinna być maksymalnie blisko miejsc, które będziemy najczęściej odwiedzać. Jeśli wybieramy się nad morze, wówczas najwygodniej będzie nam wówczas, gdy hotel będzie znajdował się możliwie jak najbliżej plaży. Jeśli udajemy się na przykład do Paryża, wówczas najbardziej dogodna opcja to hotel zlokalizowany możliwie jak najbliżej centrum miasta.

 

Zdecydowanie inaczej sprawy się mają, gdy wyjeżdżamy po to, aby przede wszystkim odpocząć: korzystając ze SPA, siłowni i korzystając z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą obcowanie z naturą. Wówczas dobrze jest znaleźć taki hotel, w którym, opłacając dobę hotelową, dostaniemy te usługi, których w przeciwnym wypadku szukalibyśmy w okolicznych przybytkach rekreacyjnych.

027Przeglądając oferty hotelu, pomyślmy o przyjrzeniu się również hotelom o nieco wyższej liczbie gwiazdek niż pozwala nam na to rozsądek.

Często bowiem zdarza się, że hotele cztero – i pięciogwiazdkowe oferują liczne promocje swoim klientom, obniżając ceny za dobrej jakości usługi.

 

 

 

Lokalizacja jest kluczowa

Kiedy mamy już na oku kilka wybranych ofert, wówczas sprawdźmy wstępnie jak można dostać się z naszego hotelu do centrum miasta i do kluczowych miejsc w naszej podróży. Jeśli wyjeżdżamy na przykład do Wiednia, aby zobaczyć przede wszystkim rezydencję Habsburgów, spróbujmy uniknąć sytuacji, w której musielibyśmy się przedzierać przez korki miejskie, aby dotrzeć do docelowej lokalizacji.

018Mapy oraz dokładne informacje dotyczące funkcjonowania transportu miejskiego w konkretnym miejscu to rzeczy powszechnie dostępne w Internecie.

Czasami warto wybrać nieco droższy hotel, który znajduje się bliżej kluczowych dla nas miejsc. Wyższe koszty prawdopodobnie zwrócą się dzięki temu, że zaoszczędzimy na taksówkach i autobusach.

Hotel zlokalizowany blisko kluczowych dla nas punktów to duże udogodnienie.

Sprawdź, do której godziny trwa doba hotelowa

Istotne powinno być także to, jak długo trwa doba hotelowa. Jest to informacja tym bardziej kluczowa, im młodsze dzieci zabieramy ze sobą  do hotelu. Każdy rodzic wie, że wycieczka z dzieciaczkiem zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż samodzielne podróżowanie.

Potrzebujemy wówczas nieco więcej czasu na zorganizowanie opuszczenia hotelu po noclegu. Dlatego ważne jest, aby zorientować się odpowiednio wcześniej, do której godziny mamy opuścić hotel po zakończonym pobycie.  65545Czasy, gdy doba hotelowa trwała do 12, minęły.

Obecnie jest to kwestia mocno zindywidualizowana i może się zdarzyć, że na przykład czterogwiazdkowy hotel życzy sobie, aby goście opuszczali pokoje już o ósmej rano! Ma to znaczenie również wówczas, gdy chcemy zameldować się wcześnie rano.

Lepiej jest uniknąć sytuacji, kiedy po całonocnym locie nie będziemy mogli zameldować się bezpośrednio rano w pokoju.

Odpowiednio wcześnie sprawdźmy o której musimy wymeldować się, gdy nasz pobyt w hotelu dobiegnie końca

 

Szukamy hotelu przyjaznego rodzinom z dziećmi

Rodziny, które zabierają na wyjazd dzieci, często skarżą się na to, że nawet hotele zadeklarowane jako przyjazne dzieciom nie są często dostosowane do najbardziej oczywistych potrzeb maluszków. Toaleta dla czterolatka, kojec dla maluszków, krzesełko do jedzenia dla dziecka znajdującego się w wieku powyżej dwunastu miesięcy… wszystko to wydaje się niestety często być tajemnicą dla  hotelarzy.

Co zrobić, aby skutecznie wyszukać hotel przyjazny dzieciom?

Doświadczeni w podróżowaniu rodzice twierdzą, że kiedy widzą  na stronie internetowej wyraźnie zaakceptowane informacje dotyczące udogodnień dla dzieci, wówczas upatrują dość duże nadzieje w tym, że mają oto do czynienia z hotelem nastawionym sensownie na dzieci. Poza tym, warto zadzwonić i dopytać o wszystko, co jest dla nas istotne.

Ciekawe artykuły