Latanie samolotem

Latanie samolotem – konieczność czy przyjemność

by Traveler

Latanie to dyskusyjny temat. Dlaczego? Gdyż nie każdy może nazwać je swoim ulubionym środkiem transportu. A szkoda, gdyż wzniesienie się w górę na podobieństwo ptaków było odwiecznym marzeniem ludzkości. Pragnieniem, które udało się osiągnąć dopiero w XIX wieku. Niestety nie wszyscy chcą korzystać z tej przyjemności.

Na przeszkodzie stoją ceny biletów oraz lęk przed rozbiciem się maszyny. Z tych dwóch powodów niektórzy wsiadają w samolot tylko wtedy, gdy jest to konieczne – w sytuacji, kiedy zmusza ich do tego praca bądź ogromna odległość dzieląca ich od celu podróży.

Oszukać strach

Na lęk przed lataniem niestety nie ma remedium. Niejeden z pasażerów linii lotniczych oszukuje strach, spożywając alkohol lub zażywając tabletki nasenne. Za to koszt podróży jesteśmy w stanie obniżyć, kupując bilety w okresie poza sezonem turystycznym lub korzystając z tak zwanej opcji Last Minute.

Oferuje ona bilety w terminach na kilka dni przed wyjazdem. O ile możemy sobie pozwolić na natychmiastowy urlop lub mamy akurat kilka dni wolnego, Last Minute jest najlepszą z możliwych opcji. Podsumowując, promocje lotnicze to coś, z czego warto korzystać.

Czy to musi być takie skomplikowane?

Inną rzeczą, która zniechęca ludzi do podróżowania samolotem, są skomplikowane procedury bagażowe i odprawa. Prawda jest jednak taka, że do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Odprawa wydaje się ogromnym utrudnieniem tylko podczas pierwszego lotu. Później już doskonale wiemy, co czeka nas na lotnisku, czego się od nas wymaga oraz czego nie możemy  umieścić w bagażu podręcznym. Poza tym, przepisy różnych linii lotniczych są do siebie bardzo podobne. Zapoznając się z regulaminem jednego przewoźnika, możemy właściwie pozwolić sobie na pominięcie czytania kolejnego regulaminu.

Kolejnym mitem jest niskie bezpieczeństwo podróży lotniczych. Dane statystyczne zaprzeczają, jakoby samolot był najbardziej niebezpiecznym środkiem transportu. Jest wręcz przeciwnie – latanie zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, tyle że w przypadku katastrofy są nikłe szanse na ocalenie. Według danych środkiem lokomocji, który stanowi największe zagrożenie dla życia jest… rower. Na logikę, korzystając więc z jakiegokolwiek sposobu przemieszczania się, ryzykujemy. Nie dajmy się więc zwariować i na ile to możliwe, korzystajmy z możliwości latania.

 

Najczęstsze pytania odn latania samolotem

Czy latanie samolotem jest bezpieczne?

Tak, latanie samolotem jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu, ale bezpieczeństwo zależy od wielu czynników, w tym od lini lotniczej i trasy.

Jak mogę zminimalizować stres przed lotem?

Możesz zminimalizować stres przed lotem, planując podróż wcześniej, korzystając z usług lotniskowych i radząc sobie ze stresem poprzez techniki relaksacyjne.

Czy latanie samolotem jest ekologiczne?

Latanie samolotem ma negatywny wpływ na środowisko, ale istnieją inicjatywy i technologie mające na celu zminimalizowanie tego wpływu.

 Jakie są alternatywy dla tradycyjnych samolotów?

Alternatywami dla tradycyjnych samolotów są m.in. samoloty elektryczne, samoloty bezzałogowe oraz projekty lotów kosmicznych.

Jakie trendy w kulturze podróżowania będą kształtować przyszłość latania samolotem?

Trendy takie jak zrównoważone podróżowanie, podróżowanie świadome i dążenie do mniejszego wpływu na środowisko będą miały wpływ na przyszłość latania samolotem.

Ciekawe artykuły