Leć z Gdańska gdziekolwiek chcesz!

lec-z-gdanska-gdziekolwiek-chceszDzięki połączeniom lotniczym cały świat stoi przed człowiekiem otworem. Dziesiątki przewoźników umożliwiają mu podróże w bliskie i dalekie strony – od Tokio po Berlin. Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie sprawiło, że Trójmiasto przestało być tylko morskim oknem na świat Polski, ale stało się również „oknem” umożliwiającym wyfrunięcie w dowolny rejon świata.

Gdzie doleci samolot z Gdańska?

Rejsy z gdańskiego portu lotniczego odbywają się głównie w kierunku północnej Europy oraz Niemiec. Jeśli chce się dotrzeć w tamte rejony, wówczas  samolot z Gdańska jest w stanie dostarczyć pasażerów nawet w czasie godziny! Nie dotyczy to tylko północy, ale również zachodu – lot z Gdańska do Dortmundu zajmuje właśnie tyle czasu. A ponieważ w Rębiechowie operują tanie linie lotnicze, koszty podróży są wyjątkowo atrakcyjne i zachęcają do wojaży. We wspomnianym przypadku, bilet do Dortmundu kosztuje zaledwie 168 złotych za dorosłego pasażera!

Z lotniska tego odbywają się nie tylko połączenia międzynarodowe, ale i wewnątrzkrajowe, dzięki czemu samolot z Gdańska zabiera ludzi do Krakowa czy Warszawy. Pozwala to uniknąć uciążliwej jazdy i zaoszczędzić mnóstwo czasu na podróży – nie mówiąc już o kosztach paliwa, gdyby chciało pokonać się ten dystans za pomocą własnego auta!

Gdzie można kupić bilety?

Bilety lotnicze można nabyć siedząc we własnym domu prze monitorem. Umożliwia to serwis FRU.pl, który gromadzi oferty lotów w rozsądnych cenach i pozwala na wybranie swojego rejsu z dużym wyprzedzeniem.

Ponadto można na nim znaleźć zawsze aktualne promocje na loty, a więc wspomniany na początku bilet do Dortmundu da się nabyć z dużym wyprzedzeniem. Z Gdańska latają zarówno tani przewoźnicy (Jak Ryanair czy WizzAir), jak i duże linie – LOT, Lufthansa, itp.

Czym różnią się przewoźnicy?

Dlaczego „tanie linie” są tanie? Odpowiedź jest prosta – oferują nieco mniejszy standard niż drożsi. W samolotach takich przewoźników nie ma podziału na klasę ekonomiczną i biznesową, a więc wszyscy pasażerowie podróżują na jednym pokładzie.

Charakterystyczną cechą jest także brak numerowanych miejsc – każdy siada tam, gdzie jest wolne – jednak wielu przewoźników oferuje możliwość dopłacenia za pierwszeństwo wejścia, co daje możliwość zajęcia miejsca, które najbardziej będzie pasować.

Samoloty tanich linii lotniczych  lądują zawsze na mniejszym lotnisku w danym mieście – oczywiście jeżeli posiada ono więcej niż jeden port lotniczy, dlatego trzeba liczyć się z koniecznością dłuższego dojazdu do śródmieścia. Podobnie jak i u dużych przewoźników, także i tu są wyznaczone limity dopuszczalnej wagi przewożonego bagażu. Oczywiście wszystko wymienione jest w ofercie danego lotu, więc nikt nie powinien być nieprzyjemnie zaskoczony na lotnisku.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *