Gdzie na wczasy w 2016 w Polskę czy zagranicę ?

Wielu z nas już na początku roku 2016 zastanawia się nad miejscem wypoczynku. Oczywiście zdarzają się osoby, które pokochały jedno miejsce i uwielbiają je odwiedzać co roku. Są również osoby, które lubią zmieniać miejsca wakacji. A wybór ten nie jest prosty.

 

Możemy wybrać nasz rodzimy kraj – Polskę, bądź zacząć poznawać nowe kultury – zagranicą.

Co wybrać?

Jeśli chcemy wybierać miejsce pod względem kosztów to jest w niektórych przypadkach są one bardzo wyrównane. W Polsce już nie jest tak tanio. Natomiast Egipt czy Turcja kuszą równie niskimi cena, a w tym często mamy również opcję all inclusive, dzięki której nie musimy się martwić co kupić na śniadanie, obiad i kolację. Oczywiście im dalej tym kwoty te są wyższe. Choć zawsze możemy jeszcze skorzystać z opcji last minute i zaoszczędzić nawet kilkaset złoty.

Zaletą wakacji w Polsce jest fakt, że nie musimy znać języków obcych, by się ze wszystkimi dogadać. Poza tym niezależnie od tego czy chcemy spędzić wakacje aktywnie czy biernie to w naszym kraju góry i morze pozwalają nam na tego typu odpoczynek. Poza tym wszędzie mamy dosyć blisko.

 

Wakacje poza granicami naszego kraju w najbardziej znanych kurortach tureckich czy egipskich to niemal wakacje jak w Polsce. Wypoczywa tam wielu naszych rodaków, a i sklepikarze potrafią nas zachęcić do zakupów używając polskich sloganów. Jednak wyjazd zagranicę wymaga od nas często znajomości języka obcego. Poza tym warto wtedy zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie. Oczywiście zagranica proponuje nam więcej ciekawych miejsc. Polskę mogliśmy już zwiedzić dzięki szkolnym wycieczkom i wakacjom z rodzicami.

Natomiast wyjazd poza granice naszego kraju oferuje nam do zwiedzenia wiele ciekawych zakątków. Jednak niezależnie od tego czy chcemy leżeć godzinami na plaży czy zwiedzać ciekawe miejsca to możemy je znaleźć zarówno w Polsce jak i na całej naszej planecie. Jeśli jednak nie boimy się podróżowaniem samolotem to warto wybierać kierunki zagraniczne – poznawać ciekawych ludzi, ich kulturę, zwyczaje, religię.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *