Najważniejsze atrakcje turystyczne – Kraków śladami zabytków

Kraków to dawna stolica Polski, pełna pięknych zabytków, uroczych kamienic i klimatycznych kafejek. Po prostu w tym mieście nie sposób się nudzić, a przy tym z łatwością znajdziesz zarówno te najpopularniejsze, jak i mniej znane atrakcje turystyczne. Kraków z pewnością zachwyci Cię swoim urokiem!

6 najważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa

Rynek Główny

Wycieczkę po Krakowie rozpocznij od jego serca, czyli Rynku Głównego, bo to właśnie wokół niego znajdziesz mnóstwo wspaniałych zabytków. Koniecznie poświęć też chwilę na odpoczynek na ławce, skąd będziesz mógł podziwiać te wspaniałe budowle, miejski gwar oraz ciekawy rozkład rynku.

Kościół Mariacki

Chcesz zwiedzić wyjątkowe atrakcje turystyczne? Kraków słynie z pięknych świątyń, ale to właśnie Kościół Mariacki jest uznawany za jeden z najważniejszych w Polsce. W końcu znajdziesz tam, chociażby sławny ołtarz Wita Stwosza. Pamiętaj też o tym, by odwiedzić to miejsce przed południem, a będziesz miał okazję wysłuchać słynny Hejnał Mariacki. Każdego dnia jest grany o 12.00.

 

Sukiennice

Dawniej Sukiennice to był targ, pełen barwnych tkanin, głośnych zwierząt i różnych kosztowności. Dzisiaj to miejsce ma zupełnie inną funkcję – znajdziesz tam m.in. biżuterię oraz pamiątki z Krakowa. Odwiedź też galerię sztuki, znajdującą się na piętrze oraz muzeum Podziemia Rynku. Odkryjesz tam prawdziwe sekrety dawnej stolicy Polski, ale pamiętaj o tym, żeby zarezerwować bilet z wyprzedzeniem, bo te atrakcje turystyczne Krakowa cieszą się sporym zainteresowaniem.

Brama Floriańska

To nie tylko doskonałe miejsce na zrobienie pamiątkowych zdjęć, ale też bardzo klimatyczna okolica – mowa tu oczywiście o Bramie Floriańskiej. To jedna z najsłynniejszych pozostałości dawnych fortyfikacji Krakowa, która istniała tam jeszcze w XIX wieku. Tuż obok bramy znajduje się Barbakan, czyli jedna z najsłynniejszych fortec w Polsce. Wrażenie robi nie tylko kształt walca, ale przede wszystkim wiek tej budowli.

W końcu jej historia sięga średniowiecza. Gdy będziesz już miał dość zgiełku turystów, to po prostu udaj się na spacer po okolicy. Pamiętaj jednak o tym, aby wybierać mniej uczęszczane uliczki np. Tomasza. Tam nie tylko odpoczniesz, ale również znajdziesz wiele bardziej autentycznych restauracji czy pamiątek.

Wawel

Zamek Królewski na Wawelu to bez wątpienia jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa. Budynek robi wrażenie nie tylko swoim ogromem, ale też wspaniale odrestaurowanymi salami. Odwiedzając je, z łatwością będziesz mógł wyobrazić sobie, jak wyglądało dawne życie królów i królowych polskich. Zobacz również słynną wieżę z Dzwonem Zygmunta, krypty oraz posąg Smoka Wawelskiego.

Ogród Muzeum Archeologicznego

Interesują Cię nietypowe atrakcje turystyczne? Kraków słynie z takich miejsc, a jednym z nich jest ogród Muzeum Archeologicznego. Choć wstęp jest płatny, to z pewnością spędzisz tam miłe chwile. Zachwycisz się też widokiem na Wawel, spokojem i barwną roślinnością. Dzięki temu zupełnie zapomnisz o tym, że znajdujesz się w centrum miasta.

Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *