Nicea atrakcje

Nicea – na każdą porę roku

by Traveler

Nicea od razu nasuwa skojarzenie z lazurowym wybrzeżem, a to z kolei uruchamia w naszej wyobraźni kolejne skojarzenia – błękit morza, plaże pełne turystów i gorący klimat południa Europy.

To wszystko dla wielu jest wystarczającą rekomendacją, aby wybrać się na Lazurowe Wybrzeże, jednakże przed zaplanowaniem wyprawy warto zorientować się, co jeszcze oferuje to piękne miasto.

 

Przede wszystkim klimat

Klimat jest szczególnie zachęcający i jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, jak i dającą się uchwycić zaraz po przybyciu atmosferę – powiedzmy – kultury życia na południu Francji. Przez większość czasu w ciągu roku świeci tam słońce, brak większych wahań temperatury, a to sprawia, że Nicea jest kapitalnym wyborem także na wczasy jesienią, gdy ciągle odczuwa się jeszcze letnią atmosferę, jaka w Polsce jest w maju, a czasem nawet w czerwcu.

Jeżeli chcemy zwiedzić większą część Lazurowego Wybrzeża i zobaczyć jego atrakcje, Nicea może służyć jako baza noclegowa. Dla osób bardziej aktywnych ważną informacją będzie fakt, iż miasto jest wyposażone w świetny system rowerów, którymi można zwiedzić naprawdę spore przestrzenie – które w tym miejscu są dosyć płaskie.

 

Odrobina spaceru

Każde miasto, a szczególnie te nastawione na turystykę ma swój znak rozpoznawczy, będący często symbolem nieodparcie kojarzonym z tym właśnie miejscem. W przypadku Nicei jest to Promenada Anglików – siedmiokilometrowy deptak ciągnący się między starym miastem a Zatoką Aniołów. Spacer, czy przejażdżka rowerem po tym miejscu jest niejako punktem obowiązkowym podczas odwiedzin Nicei.

Obok można dostrzec kolejną atrakcję stanowiącą tradycję tego nadmorskiego kurortu. Jest nią skwer Cours Saleya, na którym znajduje się targ zajmujący się przede wszystkim handlem kwiatami i warzywami.

Dla miłośników tradycyjnych miejsc tego rodzaju będzie on nie lada atrakcją i spacer pomiędzy kolorowymi straganami sprawi, że poczujemy jego wyjątkowy klimat. Dodatkowo na każdym kroku kuszą turystów licznie rozsiane kafejki, zapraszające zapachami, aby zatrzymać się, usiąść i delektować kawą pod śródziemnomorskim słońcem.

 

I odrobina sztuki

Kupując bilety lotnicze do Nicei i planując podróż, warto również zainteresować się historią tego miejsca.

Obecna jest ona w wielu zabytkowych budowlach oraz muzeach. Wśród świątyń tego miasta najbardziej wyróżnia się katedra św. Mikołaja, która wzorowana jest na słynnej moskiewskiej cerkwi Wasyla Błogosławionego – jeden rzut oka (nawet jeśli średnio obeznanego z architekturą) wystarczy, aby dostrzec, że jest to budowla jakby przeniesiona z innej kultury.

Dla miłośników sztuki ważnym przystankiem będzie Muzeum Sztuk Pięknych mogące pochwalić się kolekcją obrazów impresjonistów – na czele z dziełami Degasa, Renoira, czy Moneta.

 

 

Wybierając się samolotem na Lazurowe Wybrzeże, należy przede wszystkim dobrze rozplanować całe przedsięwzięcie. Sama Nicea jest niezwykle atrakcyjnym miejscem i miasto to może pochłonąć bez reszty, zarówno swym dzisiejszym klimatem, jak i śladami przeszłości obecnymi na każdym kroku.

Ciekawe artykuły