Nieruchomości w Hiszpanii na Costa Blanca

Dysponując odpowiednią gotówką z łatwością można wybrać i kupić dom swoich marzeń w Hiszpanii.

Dzisiaj coraz więcej osób mieszkających w Polsce kupuje domu czy apartamenty w Hiszpanii. Jest to zakup często bardzo opłacalny i zarazem bardzo przyjemny. Domy na sprzedaż na wybrzeżu Costa Blanca są piękne i można tam wybrać odpowiedni dom dla siebie.

Ceny nieruchomości w Hiszpanii

Ceny nieruchomości Costa Blanca są często niższe niż ceny domów czy mieszkań w większych Polskich miastach. Wysokość tych cen co jakiś czas zmniejsza się lub zwiększa. Myśląc o kupnie mieszkania w Warszawie, czy w Krakowie można zastanowić się nad inwestycją na wybrzeżu Costa Blanca. Oferty domów czy mieszkań bezpośrednio nad morzem są przystępne. Z dobrymi cenami możemy spotkać się często w przypadku nieruchomości w Torrevieja.

Popularne nieruchomości w Torrevieja

Torrevieja to dawna hiszpańska wioska rybacka, dzisiaj jest to turystyczna miejscowość. Usytuowana jest około 50km na południe od Alicante. Przybywa tam co roku coraz więcej turystów, jest tam również wystawionych dużo domów na sprzedaż. Miasto posiada cztery główne plaże, szereg atrakcji do zwiedzania, jest idealnym turystycznym miastem, w którym można wypoczywać przez cały okrągły rok.

Sprzedawane tam nieruchomości to cały szereg ofert wyselekcjonowanych domów, willi czy apartamentów. Proponowane oferty to nieruchomości zarówno z drugiej ręki jak i z pierwotnego rynku nieruchomości. Wiele inwestorów kupuje po to, aby zarabiać na wynajmie wakacyjnym. Część inwestorów kupuje jednak, aby przeprowadzić się do Hiszpanii.

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość w Hiszpanii?

Hiszpania jest wciąż popularnym miejscem na wypoczynek. Wciąż wyjeżdża tam bardzo dużo ludzi i to o każdej porze roku. Warto jest kupić nieruchomości na wybrzeżu Costa Blanca, ponieważ można zarobić na wynajmie. Czy taka nieruchomość bardzo szybko się zwróci?

To oczywiście zależy od skuteczności wynajmu naszego mieszkania. Będzie to z pewnością idealne miejsce na wypoczynek dla właścicieli, jak również idealne miejsce do wynajmu. Tego rodzaju procedury są bardzo często praktykowane i osoby, które decydują się na zakup nieruchomości w Hiszpanii bardzo często wynajmują swoją nieruchomość prywatnie lub przez biura turystyczne.

Inwestycja w nieruchomość na hiszpańskim wybrzeżu jest opłacalna, w niektórych przypadkach szybko się zwróci.

Same korzyści

Z kupna domu w Hiszpanii można mieć wiele korzyści, kupuje się dom, w miejscu gdzie zawsze jest pewna pogoda. Gdyby w zamian kupiło się dom na Mazurach lub w górach, ale w Polsce, gwarantowanej pogody miałoby się tylko przez dwa albo trzy miesiące. W Hiszpanii zawsze świeci słońce i zawsze jest miło i przyjemnie.

Wiele osób jest już zmęczonych polskim klimatem i niekończącą się zimą, kupując dom w Hiszpanii ma się alternatywę wypoczynku w miejscu gdzie albo jest piękna wiosna albo upalne lato. Dom można wynajmować także znajomym.

Powierzając swoją ofertę profesjonalistom zajmującym się wynajmem wakacyjnym można liczyć na zwrot z inwestycji. Można także starać się samemu o sprzedaż noclegów w apartamencie, ale to wymaga czasu i możliwości promocyjnych.

Odpowiednie warunki

W Hiszpanii jest odpowiednia infrastruktura, państwo zapewnia odpowiednie warunki do życia zarówno swoim obywatelom jak i osobom przyjezdnym. Bardzo często zdarza się, że oferowane domy czy wille znajdują się w dzielnicach i urbanizacjach, w których blisko są sklepy, czyste ulice czy dobre restauracje. Hiszpania w wielu miejscach zapewnia luksus i wysoki standard życia. Ponadto w miejscowościach turystycznych jest tam bardzo bezpiecznie.

Hiszpania jest dobra na każdą porę roku i na każdą porę dnia. bardzo często można tam na ulicach spotkać późną wieczorową porą starsze osoby spacerujące z psami czy w ogóle grupki ludzi w różnym wieku.

Jest tam spokojnie, bezpiecznie i można czuć się tam doskonale mieszkając w swoim własnym domu.

Wszystko blisko

Na wybrzeżu Costa Blanca wiele domów i apartamentów znajduje się nad morzem. Osiedla i urbanizacje ciągną się wzdłuż linii brzegowej. Przy głównej drodze N-332 biegnącej wzdłuż linii brzegowej usytuowane są liczne dzielnice i mniejsze miejscowości, które tworzą urocze enklawy.

Przy rondach znajdują się banki, licznie występują bankomaty. Na wybrzeżu jest dużo miejscowości, które nie są nastawione na turystę, który dzisiaj przyjedzie a jutro wyjedzie. W wielu nadmorskich, hiszpańskich miejscowościach infrastruktura zbudowana jest tak, by jak najlepiej żyło się w tych miastach ludziom, którzy kupili tam domy i powoli wnikają już w hiszpański klimat małych miasteczek.

Dobra inwestycja

Zakup nieruchomości w Hiszpanii to wciąż przykład dobrej inwestycji. Taki dom można odpowiednio wykorzystać, wynajmować z zarobkiem oraz sprzedać po kilku latach z zyskiem. Ponadto można doskonale wykorzystać hiszpańskie słońce, mieć swoje miejsce wypoczynku i prywatny azyl.

Rynek nieruchomości działa w Hiszpanii prężnie, a ceny domów czy willi są naprawdę niskie. Hiszpania jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym miejscem, do którego wciąż przyjeżdżają tłumy. Te tłumy mogą być potencjalnym klientem i w okresie letnim wynajmować dany apartament. W okresie, kiedy w Hiszpanii jest spokojnie można korzystać do woli z jej uroków i wspaniałej pogody. Na terenie Hiszpanii działa wiele biur sprzedaży nieruchomości. Wszystkie one mają w swojej ofercie wiele domów, apartamentów i willi, dlatego zawsze można wybrać odpowiednią nieruchomość dla siebie.

Jak kupić coś, co jest daleko?

Istnieją w Polsce biura, które sprzedają nieruchomości w Hiszpanii. Na polskiej stronie agencji Globly.eu (biuro w Krakowie i Orihuela Costa) znajdziecie oferty nieruchomości z różnych polskich, jak również zagranicznych biur i agencji. Na Costa Blanca jest bowiem wiele firm z całej Europy zajmujących się sprzedażą domów i mieszkań. Wybór jest więc bardzo duży.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *