Niezbędnik każdego turysty – filtr do wody

sawyer-filtryFiltr do wody to bardzo ciekawy gadżet, który może przydać się nam w różnych sytuacjach. Od zupełnie zwyczajnych, jak wyprawa w góry czy zagraniczne wczasy, po całkiem ekstremalne jak apokalipsa.

 

Każdy z nas oglądał pewnie film, w którym głównym motywem był postapokaliptyczny świat. Zakładamy, że nigdy nie znajdziemy się w takiej sytuacji, gdy człowiek będzie musiał radzić sobie bez pieniędzy, energii elektrycznej. Ale jeśli coś takiego się wydarzy, to zdrowa woda będzie wtedy bezcenna. Człowiek bez jedzenia jest w stanie przeżyć około miesiąca, natomiast bez wody zaledwie kilka dni.

Odkładając jednak na bok pesymistyczne wizje, można podać bardziej przyziemny przykład, kiedy przyda się filtr wody. Dla pielgrzymów, harcerzy, miłośników survivalu czy turystów może być to niezastąpione urządzenie. Na przykład kiedy wędrujemy po lesie czy w górach – wystarczy pobrać wodę z jeziora, rzeki czy nawet kałuży i przefiltrować ją. Po chwili możemy się cieszyć się czystą i zdrową wodą.

Można też pić bezpośrednio ze źródła, co umożliwia specjalna słomka. Filtr do wody to sprzęt o małych gabarytach – jest poręczny i nie zajmuje wiele miejsca w plecaku czy kieszeni. Na pewno nie tyle co butelki.

Filtr może się przydać również na wczasach zagranicznych, gdzie nie jesteśmy pewni co do pochodzenia wody. Jak wiadomo, podczas pobytu w innym kraju, szczególnie egzotycznym z punktu widzenia Polaka, łatwo można nabawić się kłopotów żołądkowych. Filtr sawyer pozwala w szybki i łatwy sposób oczyścić zanieczyszczoną wodę z różnych bakterii i pierwotniaków, na przykład bakterii E. Coli, Giardia, cholerea Vibrio, Salmonella typhi.
Wśród dostępnych na rynku filtrów do wody, jednym z lepszych z pewnością są filtry sawyer, które według producenta mogą przefiltrować aż 370 000 litrów wody. Tak duża żywotność jest możliwa jednak tylko wtedy, gdy przestrzegamy wszystkich zaleceń odnośnie czyszczenia.
Zestaw składa się z filtra, składanej butelki, strzykawki, słomki. Jego cena wynosi około 150 zł.

źródło:

sawyer filtry – AdventureSquad http://adventuresquad.pl/p/2519/527/filtr-do-wody-sawyer-mini-sp128


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *