lotnisko Kraków - Balice parking

Jak dostać się na lotnisko Kraków – Balice?

by Traveler

Chcesz skorzystać z lotu z podkrakowskiego lotniska w Balicach? Co roku korzysta z niego niemalże 5 milionów pasażerów, odlatując w różne zakątki kraju i świata.

Na lotnisko Balice możemy dostać się na kilka sposobów. Sprawdź je razem z nami!

 

Pociąg

Bezpośrednio pod terminal na lotnisku Balice dochodzi linia kolejowa, która łączy port z centrum Krakowa oraz z Wieliczką. Obsługiwana jest przez Koleje Małopolskie i oferuje najszybsze dojazdy – z Dworca Głównego na lotnisko możemy dostać się zaledwie w 17 minut! Dodatkowym plusem są niskie ceny biletów.

Trasa obsługiwana jest przez nowoczesne pociągi, które są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

Komunikacja miejska

Na port lotniczy możemy dostać się również autobusami odjeżdżającymi z Krakowa. Kursują linie 208 oraz 252, a w nocy linia z numerem 902. Cena normalnego biletu na jeden przejazd do 4 złote.

 

Autokary i busy

Gdy planujemy dojazd z innej miejscowości niż Kraków, warto zobaczyć, czy nie możemy skorzystać z autokarów lub busów kursujących na lotnisko w Balicach. Odjeżdżają one między innymi z Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, Gliwic, Rybnika, Krosna oraz innych miejscowości. Ceny biletów uzależnione są od trasy.

 

Taksówki

Na lotnisko możemy dostać się też taksówką. To wygodna i szybka metoda dojazdu, zakładając, że nie ma korków. Cena za dojazd taksówką to od 30 złotych przy trasie rzędu 5 kilometrów do 130 złotych przy pokonaniu około 30 kilometrów.

 

Własny samochód

Ostatnia metoda na dojazd to własny samochód. Pojazd możemy zostawić na jednym z parkingów w okolicy. Jeżeli chodzi o Balice parking może kosztować nas od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych za jeden dzień. Najmniej zapłacimy za postój na prywatnych parkingach w nieco większej odległości od terminalu. W przypadku parkingów zarządzanych przez port lotniczy ceny są wyższe. Gdy chcemy dowieźć kogoś na lotnisko i od razu odjechać, możemy skorzystać ze specjalnej strefy Kiss & Fly, która pozwala na zaparkowanie na 10 minut bez żadnych opłat.

Ciekawe artykuły