Przełamać służbową atmosferę – wyjazdy integracyjne

Coraz częściej oddzielamy pracę od życia prywatnego.

Codziennie wypełniamy swoje obowiązki, ale nie czujemy wspólnej więzi z innymi. Jesteśmy indywidualistami nastawionymi wyłącznie na osiągnięcie celu. To spora dogodność z naszej perspektywy, ale również duży problem pracodawcy.

Integracja i wspólne działanie

Kooperacja to element spotykany w dużych firmach. Poszczególne obszary działalności zwyczajnie przenikają się. Wspólne projekty wymagają dobrej znajomości innych oraz dużej motywacji. Bodziec do działania musi nam zapewnić pracodawca.

Wycieczki dla firm nie odbywają się bez celu. Często mają charakter integracyjny. Wspólne wyjazdy łączą zupełnie obce grono osób. Służbowe zachowanie jest nieco inne. Poznanie się prywatnie może przynieść zatem wymierne korzyści.

Na organizowanym wydarzeniu ważna jest przede wszystkim atmosfera. Nie może być zbyt spięta ani luźna. Wspólne działania integracyjne dodatkowo poprawią wzajemną komunikację. Dlatego też coraz częściej obserwujemy paintball dla firm czy też wspólną wizytę na ściance wspinaczkowej.

Czynnik motywacyjny

Oprócz integracji, pobyt w nieco innych warunkach ma również wartość motywacyjną. To druga z grup często spotykanych wypadów. Wyjazdy motywacyjne dla pracowników mają przede wszystkim zapewnić lojalność. Dobrze traktowany pracownik doceni swojego szefa. Będzie bardziej efektywny oraz skłonny do poświęceń dla dobra marki.

Jeszcze do niedawna, wyjazdy tego typu występowały rzadko. XXI wiek wpłynął jednak także na ich częstotliwość. Największe firmy stale dbają o swoich podwładnych. Mają w tym oczywisty cel, rozchodzi się w głównej mierze o końcowy zysk (dobra motywacja to także wyższy generowany profit).

 

Wypady okolicznościowe

Wyjazdy kojarzą się nam z długim okresem. Czasami jednak firmy ograniczają się do wspólnych wyjść. Może to być pub, kręgle albo też bilard (przy mniejszym gronie pracowników). Czas spędzany ,,po godzinach” ma zaowocować w przyszłości.

Z tego typu rozwiązań korzysta się głównie w dużych miastach. Mamy tu większy dostęp do ogólnych rozrywek. Nie da się ukryć, że wielkie centra to także siedziba największych firm. Wyjazdy integracyjne są jednak tylko dodatkiem. Nie mogą zostać fundamentem, na którym opieramy lojalność.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *