TOP 3: eleganckich restauracji w Warszawie

TOP 3: eleganckich restauracji w Warszawie

by Traveler

Mapa gastronomiczna Warszawy aż pęka w szwach od sporej liczby lokali, oferujących swoim klientom kuchnie z różnych zakątków świata. Ale dziś skupiamy się nie tylko na smakach, lecz także na wystroju tych miejsc.

Czy w takim razie znajdziemy w Warszawie eleganckie restauracje, które doskonale nadają się na bardziej oficjalne spotkania towarzyskie, biznesowe czy też kolacje firmowe?

Odpowiedź brzmi – tak! Aby zaoszczędzić Wam godzin poszukiwań tego typu lokali w internecie, zebraliśmy w jednym miejscu 3 restauracje, które sprawdzą się idealnie na tego typu okazje. Miłej lektury!

 

Restauracja Senses Warszawa

Senses to pierwsza polecana przez nas elegancka restauracja w Warszawie. Lokal, który znajduje się na ulicy Bielańskiej, jest polecany przez przewodnik Michelin, a taka rekomendacja w świecie gastronomii znaczy naprawdę wiele!

Co więcej, restauracja jest uważana za największego konkurenta Atelier Amaro. Podawane w lokalu dania to dzieła autorstwa szefa Andrei Camastra, dzięki któremu restauracji została przyznana właśnie wspomniana gwiazdka Michelin. Nowoczesna kuchnia i pracownia sensoryczna w połączeniu ze zdrowymi i wyszukanymi daniami to dosłowny przepis na sukces. Wnętrze z pewnością zachwyci miłośników minimalistycznej elegancji – czerwone cegły, kamień, kolorystyka utrzymana w barwach beżu i ecru oraz białe obrusy zachwycają swoją prostotą i nie odwracają uwagi od najważniejszego powodu wizyty, czyli jedzenia.

 

Restauracja PAPU

PAPU to z pewnością kolejna godna uwagi elegancka restauracja w Warszawie. Lokal, znajdujący się na Alei Niepodległości na Mokotowie, to jedno z najlepszych miejsc na gastronomicznej mapie tej dzielnicy. PAPU wraz z Cukiernią Stary Dom, Restauracją Stary Dom i Zielnik Cafe tworzą wspólnie Towarzystwo Gastronomiczne. W lokalu podawane są tradycyjne dania kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu, za które odpowiedzialni są dwaj szefowie kuchni –  Piotr Leśniewski i Krzysztof Soszyński. Lokalni dostawcy i sezonowe produkty czynią menu w PAPU wyjątkowym i świeżym.

Nic dziwnego, że lokal zyskał już wielu stałych klientów, których liczba stale rośnie. A wnętrze? Po wejściu do restauracji możemy spodziewać się widoku zapierającego dech w piersiach. Drewno, antyki, białe obrusy, ogromna liczba kwiatów i jeszcze większa ilość wystawionego alkoholu sprawiają, że miejsce to posiada naprawdę niecodzienny klimat.

 

Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler

Warszawa Wschodnia to jedna z najlepszych eleganckich restauracji w Warszawie. Znajdujący się na ulicy Mińskiej lokal został stworzony przez Mateusza Gesslera, wybitnego kucharza i restauratora, znanego również z roli jurora w programie Masterchef Junior.

Co znajdziemy w menu? Polską kuchnię z dodatkiem nouvelle cuisine française oraz kuchnię francuską. Wnętrze restauracji naprawdę zachwyca. Otoczona drewnianym stołem otwarta kuchnia, która umożliwia podziwianie pracy najlepszych kucharzy, to zdecydowanie element wystroju najbardziej przyciągający wzrok gości. Połączenie nowoczesnego wystroju z czerwoną cegłą i białymi obrusami zachwyca swoją prostotą.

Co więcej, na sali znajduje się również oryginalny fortepian, którego dźwięki od czasu do czasu dodatkowo umilają wizytę. Warszawa Wschodnia to miejsce, które z czystym sumieniem zasługuje na miano eleganckiej restauracji, doskonale nadającej się na formalne spotkania.

Eleganckie restauracje w Warszawie wcale nie są trudne do znalezienia, wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać. Oprócz przepysznych pozycji w menu, zachwycają również starannie urządzonym wnętrzem. Takie miejsca gwarantują nam nie tylko doznania smakowe, lecz także bardzo przyjemne dla oczu doznania wzrokowe. Z pewnością nadają się doskonale na kolację z kontrahentem, obiad z klientem czy lunch z szefem. Jeśli więc szukacie miejsca na oficjalne spotkanie biznesowe, to wybierzcie lokal z naszej listy – gwarantujemy, że będziecie zachwyceni!

Ciekawe artykuły