Rzym dla zapaleńców zwiedzania

bazylika-rzymStolica Włoch to jedno z najpopularniejszych miast na turystycznej mapie świata. Ludzie zjeżdżają tutaj z każdego miejsca na ziemi, chcąc zobaczyć słynne zabytki, a także skosztować niesamowitych potraw kuchni włoskiej.

By zwiedzić wszystko co Rzym ma do zaoferowania, trzeba byłoby się tutaj z pewnością przeprowadzić.

Dla największych fanów zwiedzania istnieją jednak atrakcje obligatoryjne, bez których nie można Rzymu opuścić. Niesamowite jest to, jak wspaniale zabytki miasta zostały wkomponowane w tutejszą architekturę, które prężnie się rozwija.

Koloseum

To najsłynniejszy zabytek Rzymu, który kiedyś służył jako amfiteatr. Prowadzone w nim były walki gladiatorów. Cała ludność Rzymu zbierała się w tam, by podziwiać to niezwykłe widowisko. Polowano tam także na dzikie zwierzęta.

Koloseum znajduje się także na liście siedmiu cudów świata, a każdego roku w Wielki Piątek, pod przewodnictwem Papieża ma tutaj miejsce droga krzyżowa.

 

Fontanna di Trevi

Najsłynniejsza fontanna w Rzymie, zbudowana z polecenia Klemensa XII w barokowym stylu. Turyści z całego świata wrzucają do niej monety, które według legendy mają sprawić, że jeszcze do Rzymu wrócą.

Jeśli ktoś wrzuci dwie monety, może liczyć na romans, zaś po wrzuceniu trzech należy spodziewać się rychłego ślubu. Każdego dnia wrzucone monety są wyławiane, a zebrana suma przeznaczana jest na renowację rzymskich zabytków oraz na cele charytatywne.

 

Forum Romanum

To najstarszy plac w Rzymie, który z każdej strony otoczony jest słynnymi sześcioma wzgórzami. To właśnie tutaj odbywały się największe i najsłynniejsze starożytne uroczystości. Było to także miejsce spotkań, oraz polityczny i religijny punkt w Rzymie.

 

Plac Hiszpański

Nie bez powodu to właśnie tutaj znajduje się Ambasada Hiszpanii, a także słynne schody hiszpańskie z XVIII wieku, które wielokrotnie służą jako tło do sesji zdjęciowych czy kadrów filmowych. Najsłynniejszym z nich są chyba „Rzymskie wakacje”. Kształt schodów nie jest przypadkowy. Miał on bowiem przypominać ruch fali morskiej. Miejsce to wybierane jest także bardzo często jako cat walk podczas pokazów mody światowej sławy projektantów mody.

 

Watykan

Będąc w Rzymie nie sposób pominąć wizytę w słynnym Watykanie, który znajduje się w bliskiej odległości od wiecznego miasta. Wówczas koniecznie zwiedzić trzeba Bazylikę Św. Piotra, w której tworzyli Bramante, Rafael, Sangallo i Bernini.

Wybudowano ją w miejscu, gdzie według przekazów ukrzyżowano i pochowano św. Piotra. Niewątpliwie elementem, który wzbudza największy podziw jest kopuła, na które freski malował sam Michał Anioł. Zaraz przy wejściu można ujrzeć także inne dzieło artysty, słynną Pietę.

W podziemiach znajdują się groby zmarłych już papieży, które dostępne są dla wszystkich zwiedzających. Statystyki mówią, że rocznie przewija się tam ponad kilkanaście milionów turystów i pielgrzymów z całego świata. Wychodząc z Bazyliki znajdziemy się na Placu Św. Piotra. W każdą niedzielę o 12:00 odbywa się tam msza Anioł Pański, której przewodniczy sam Papież.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi DlaTurystów.pl


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *