Skocz w przestworza w tandemie – spełniaj marzenia!

Skakanie ze spadochronem wcale nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób, które w tej dziedzinie mają przeszkolenie, kondycję i doświadczenie. Dzięki technice skoków tandemowych każdy może wypróbować swoją odwagę i przekonać się, że to wspaniała przygoda niezależnie od wieku. Do skoku tego rodzaju nie trzeba żadnych kursów czy też badań lekarskich, ponieważ skacze się w dwójkę – z instruktorem, który odpowiada za jego przebieg.

 

Na czym polega skok w tandemie?

Do skoków tandemowych wykorzystuje się specjalne spadochrony i automaty. Uczestnik skoku oraz instruktor połączeni są uprzężą, która zapewnia bezpieczeństwo w trakcie lotu. Po dojechaniu na lotnisko przechodzi się specjalny instruktaż prezentujący procedurę skoku, odbiera się gogle, a potem można już wsiąść do samolotu. Wynosi on skoczków na wysokość 3000-4000 metrów – od wysokości skoku zależny jest czas swobodnego spadania, który wynosi od 30 do 60 sekund. Po uzyskaniu odpowiedniego pułapu otwiera się spadochron, skoczkowie opadają przez kilka minut aż do miękkiego lądowania na trawie.

 

Jak już zostało wspomniane, do skoku tandemowego nie trzeba żadnego szczególnego przygotowania – badań lekarskich czy odpowiedniej kondycji. Skoczyć może niemalże każdy, kto tylko a w sobie odwagę – także poniżej 18. roku życia za zgodą opiekuna. Jedyne przeciwwskazania dotyczą ostrych stanów chorobowych układu oddechowego, krwionośnego, epilepsji, łamliwości kości oraz uszkodzeń kręgosłupa.

 

Ile kosztuje skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych zależne są przede wszystkim od wysokości oraz od dodatkowych zamówionych usług. Zaczynają się już od około 500 złotych, kończą na 1000 złotych. Najmniej kosztuje skok z 3000 metrów, najwięcej ten z 4000 metrów wraz z usługą rejestracji wideo i fotografowania. Wtedy skacze dodatkowa osoba z kamerą, która dokumentuje cały wyczyn – chociaż trzeba wtedy przygotować się na wyższy wydatek, to jednak warto, ponieważ taką pamiątkę ma się na całe życie.

 

Gdzie można skoczyć? Na przygodę zapraszają szkoły spadochronowe z całej Polski. Szukający niecodziennych emocji mogą odnaleźć je między innymi w Skydive – jednej z największych szkół spadochronowych w Polsce. Oferuje ona skoki z 3000 i 4000 metrów oraz szkolenia AFF odbywające się w Kruszynie pod Włocławkiem, a także w dwóch innych lokalizacjach – w Kamieniu Śląskim koło Opola i w Przasnyszu. Ceny zaczynają się już od 549 złotych. Czekają także różne promocje. Rezerwację skoku można wykonać przez internet pod adresem https://skydive.pl.

 

Gdy wobec tego marzysz o przeżyciu czegoś niezwykłego, wtedy pomyśl o skokach tandemowych. Możesz również kupić je w prezencie – wybierz voucher prezentowy. Zarezerwuj skok jeszcze dzisiaj i przygotuj się na wspaniałą przygodę, o której na pewno szybko nie zapomnisz!


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *