Spa w górach

Spa w górach czy na Pomorzu?

by Traveler

Jedną z opcji ciekawego prezentu na rocznicę ślubu jest wyjazd do spa. Ostatnio coraz modniejsze. Pozostaje tylko pytanie gdzie lepiej? W góry czy na Pomorze. Obie propozycje na pierwszy rzut oka wydają się ciekawe i kuszące. Ale jednak warto temat przemyśleć dokładniej.

Górskie spa – zalety i wady

Wyjazd do Zakopanego, Karpacza albo Szklarskiej Poręby na pewno będzie wspaniałą opcją dla osób lubiących wędrówki górskimi szlakami. Wspaniałe widoki rozciągające się hen daleko maj niepowtarzalny urok. Po powrocie do hotelu będzie czekać na Was pyszna kolacja i relaks w strefie wellness & spa. Wszystko piękne ale…

Problemem może być na przykład fakt, że żona albo mąż do długich wędrówek po górach nie są przyzwyczajeni. A ból nóg, zakwasy w mięśniach i przemęczenie to w Tatrach albo Beskidach jest norma. Wtedy ciekawa propozycja w jeden dzień może się zmienić w koszmar. Jeszcze gorzej gdy żona jest w ciąży albo pojawiają się problemy ze zdrowiem.

A może pomoże Pomorze?

Wyjazd na niziny nie budzi praktycznie żadnych przeciwwskazań. No może z wyjątkiem tego, że plany turystyczne popsuje pogoda. Ale jeśli wybierzecie dobry hotel na rocznice ślubu to nawet przebywając cały czas w budynku nie będziecie się nudzić. Oczywiście powinien to być hotel spa. Z basenami, nietuzinkowymi zabiegami kosmetycznymi i pyszną kuchnią w restauracji.

Zanim coś wybierzecie warto sprawdzić na stronach firmowych różnych miejsc co konkretnie oferują, zobaczyć jak wyglądają pokoje i co dostajecie w ramach opłaty dodatkowej a co w pakiecie standardowym.

Zamek Gniew – dobra propozycja

Jedną z ciekawszych ofert na niezwykłe uroczystości ma dla Was Zamek Gniew – nowocześnie urządzony hotel w bardzo historycznym wnętrzu krzyżackiego zamczyska. Czy może być coś bardziej romantycznego? Oprócz spa na miejscu jest też kręgielnia, ścianka wspinaczkowa i sauna. A wokoło mnóstwo pięknych terenów do spacerowania.

Jeśli nie macie co zrobić na ten czas z dziećmi to nie martwcie się wcale. Dla maluchów też mnóstwo atrakcji się tu znajdzie.

Ciekawe artykuły