blank

Sylwester w ciepłych krajach – jaki kraj wybrać

by Traveler

punta-cana-sylwesterWiele wskazuje na to, że rodzinne święta niedługo pozostaną dla nas jedynie wspomnieniem. Coraz więcej Polaków planuje spędzać Boże Narodzenie i Sylwestra poza domem. Wśród tej rzeszy zimowych turystów jest również spora grupa miłośników słońca, którzy pragną sprawdzić, jak smakuje Sylwester w ciepłych krajach. Dla większości z nich jest to bardzo udany wypoczynek za rozsądne pieniądze.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że okres na przełomie roku jest on zazwyczaj droższy niż wczasy organizowane w drugiej połowie stycznia lub na początku grudnia. Dużym plusem takich wyjazdów jest brak tłumów turystów zalewających ulice, co pozwala na wyciszenie i odpoczęcie. Jeżeli chcemy plażować, to powinniśmy z uwagą rozpatrywać propozycje zimowych wyjazdów.

Turcja, Tunezja czy Egipt w grudniu nie jest tak atrakcyjny. Wyspy Kanaryjskie są atrakcyjne dopiero wiosną, kiedy budzi się tam do życia malownicza przyroda. Jeżeli poszukujemy naprawdę wysokich temperatur, to powinniśmy zmienić półkulę.

Na turystów czekają plaże Brazylii, czterdziestostopniowe upały i nocne życie Rio de Janeiro. Bardzo atrakcyjne miejsca turystyczne można znaleźć na Kubie i Dominikanie. Bywalcy uważają, że kto spędzi Sylwestra w Punta Cana, ten zawsze będzie to pamiętał.

Dodatkową atrakcją jest fakt, że bilety lotnicze do Ameryki Południowej są w czasie naszej zimy tańsze niż w okresie letnim. Jeżeli nie wiemy, jaki kraj zwiedzać w grudniu, to powinniśmy poszukać odpowiedzi na turystycznych portalach internetowych.

Większość serwisów posiada aplikacje, które na bieżąco pokazują pogodę w danym miejscu oraz informują, jakie warunki panują tam w ciągu kolejnych miesięcy. Dzięki temu wybierając się w konkretne miejsce nie będziemy po przylocie rozczarowani. Czas, który spędzimy przy komputerze w poszukiwaniu konkretnych informacji turystycznych zwróci się nam podczas wypoczynku.

Dzięki serwisom turystycznym mamy również możliwość porównania ofert przygotowanych przez różne biura turystyczne.

Dzięki temu możemy wybrać najtańszą i najciekawszą propozycję.

Ciekawe artykuły