Sztuka wakacyjnych kompromisów

by Traveler

Bez względu na preferencje turystyczne, związane z efektywnym relaksem, w górach lub nad morzem, doskonałym wyborem miejsca do wakacyjnego wyjazdu będzie Hiszpania.

Apartamenty ulokowane przy plaży częstokroć mają również okna wychodzące na szczyty okolicznych pagórków.

Tak więc zachodnie wybrzeże Morza Śródziemnego jest fantastycznym kompromisem spędzenia urlopu dla rodzin i grup przyjaciół o różnych preferencjach wypoczynkowych. Nie ma co się spierać, tracić nerwów i próbować postawić na swoim, udane wakacje powinny być takimi, dla wszystkich ich użytkowników.

 

Każdy znajdzie coś dla siebie

Głównym centrum turystycznym wspomnianego uprzednio rejonu jest Barcelona. Miasto piękne i zachwycające ze względu na bogata historię, zabytki kultury i specyficzne podejście do życia zarówno jej rodowitych jak i napływowych mieszkańców.

 

Jedną z lepszych inwestycji jest lokowanie funduszy w budowane tam apartamenty. Hiszpania przyciąga swym urokiem zarówno deweloperów jak i turystów. Nie każdego stać na kupno, czy choćby wynajem ekskluzywnych mieszkań z atrakcyjnymi widokami i lokalizacją.

Podobnie ma się sprawa z większością ulokowanych w stolicy Katalonii hoteli. Ceny za noc bywają wysokie. Na całe szczęście Barcelona aspirująca do miana światowej stolicy lata, posiada więc też oferty noclegowe dla mniej zamożnych klientów. Liczne hostele przyciągają do siebie mieszkańców różnych zakątków globu. W nich ceny są stosunkowo niskie, a możliwość zawarcia nowych znajomości jest tu wartością dodaną.

Miasto to jest rajem dla fanów sportów wodnych. Posiada szeroki wachlarz ofert dla miłośników trekkingu. Wyłaniające się zza wielu rogów dowody na ponadczasową obecność Antoniego Gaudiego najprawdopodobniej zrobią wrażenie nawet na tych, którzy nie posiadają zielonego pojęcia na temat jego życiowej działalności, w dużej mierze dominującej we współczesnym obrazie Barcelony.

 

Możesz zostać trochę dłużej

Bez wątpienia Barcelonę należy znać. Pokutują nawet potoczne opinie, że kto nie był w tym mieście, to nie wie, że żyje. Zaledwie kilka dni urlopu może nie wystarczyć na wizytę choćby w części pokaźnych muzeów, pikniki w licznych parkach czy całonocnych imprezach w okolicy La Rambli niemożliwych do opisania słowami. To trzeba przeżyć na własnej skórze.

W celu obniżenia kosztów dłuższego pobytu, rozsądnie jest wynająć apartamenty w Hiszpanii i nie chodzi tu o te ekskluzywne, umiejscowione w okolicach plaży. Wielu mieszkańców Barcelony chcąc podreperować rodzinne finanse, podnajmuje pokoje dla letników.

Sprawnie działające metro, z zaskakując prostą instrukcją wyboru stacji w języku hiszpańskim i angielskim, z obrazkami jak dla małpy, umożliwi szybki dojazd do dowolnego punktu metropolii. Wynajęcie apartamentu w Hiszpanii, u zupełnie przeciętnej rodziny, dostarczy ponadto niezapomnianych przeżyć i możliwości do poznania tego państwa i jego kultury takimi jakimi są realnie. Zapierającymi dech.

Ciekawe artykuły