Szwajcaria idealnym kierunkiem na narty i deskę

Veysonnaz jest największym resortem wypoczynkowym w Szwajcarii. Znajduje się on w centrum regiony narciarskiego 4 Vallees – Cztery Dolin, w dystrykcie Sion w Alpach Pennińskich. Jest to trzeci pod względem ilości tras resort zimowy w Europie. Na stałe w miejscowości mieszka nieco ponad pół tysiąca mieszkańców.

Ośrodek oferuje kilkaset kilometrów tras zjazdowych, dostosowanych skalą trudności do różnych grup miłośników „białego szaleństwa”. Trasy rozpościerają się na wysokości od 1350 do nawet 3330 metrów nad poziomem morza.

W Veysonnaz można spędzać czas na szusowaniu na nartach, pobierając lekcje z wykwalifikowanym instruktorem, a także bawić się na śniegu w parkach snowboardowych. Przepiękne, alpejskie krajobrazy zapierają dech w piersiach. Można biegać na nartach biegowych czy brać udział w wycieczkach na licznych szlakach, praktycznie przez cały rok. Na obszarze kurortu znajdują się liczne hotele i inne obiekty noclegowe oraz infrastrukturalne, najwyższej klasy.

 

Nazwa resortu – Veysona pojawiła się po raz pierwszy w rękopisach już w XII wieku, ale dopiero w 1960 roku, czyli stosunkowo niedawno, zbudowano tu pierwszą kolejkę górską. Dzięki temu niewielkie miasteczko w górach z ośrodka typowo rolniczego, przekształcono w resort narciarski. Ma niewielką powierzchnię, ale jest położony przy największym rejonie narciarskim w całej Szwajcarii.

Veysonnaz w liczbach

W resorcie Veysonnaz znajduje się 140 km łatwych tras dla narciarzy, 196 km tras średnich, około 30 km tras trudnych i 70 km tras typu „off-piste”. Narciarze i miłośnicy snowboardu mogą korzystać z 17 gondolek i kolejek linowych, 25 wyciągów krzesełkowych i 44 orczyków.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *