Tanie loty samolotem

by Traveler
Tanie loty samolotem

Dla podróżujących otwierają się nie tylko nowe kierunki do zwiedzania czy odpoczywania, ale również sposoby dostania się w upragnione miejsce. Te najpopularniejsze to oczywiście lot samolotem, podróżowanie autokarem czy własnym samochodem. Ci bardziej odważni często korzystają z dobroci innych kierowców i zabierają się z nimi, by dostać się bliżej celu.

Jakie są plusy i minusy takiego podróżowania?

Z pewnością każdy z tych sposobów je posiada. Zacznijmy zatem od tego najpopularniejszego, czyli jazda samochodem. Z uwagi na fakt, że dziś niemal każdy z nas posiada prawo jazdy i własny pojazd to często decydujemy się na takie podróżowanie.

 

Z pewnością dla osób, które nie jadą zbyt daleko, a posiadają dzieci to idealny transport. W każdej chwili możemy się zatrzymać i dać dziecku jeść czy skorzystać z toalety. Minusem podróżowania własnym środkiem transportu jest fakt, że jedna osoba musi być bardzo skoncentrowana podczas jazdy i dla niej wakacje zaczną się dopiero w miejscu docelowym.

 

Jeśli jednak nie mamy auta czy prawa jazdy, bądź po prostu nie możemy jeździć samochodem, a chcemy z Łodzi dostać się nad nasze polskie morze to dobrym pomysłem może być podróż autokarem czy busem. Tutaj jednak nie często nie możemy liczyć na to, że autobus będzie robił postój na każde nasze zachcianki. Często jadąc mamy niewygodne miejsce.

Jadąc jednak w grupie ze znajomymi możemy się fajnie bawić, zatem czas szybko może nam zlecieć. Przy dłuższych trasach, zazwyczaj poza granice Polski takie przeprawy są bardzo męczące. Mimo to nie musimy skupiać się na drodze. Przy wspomnianych dłuższych trasach, kiedy zamierzamy odwiedzić Włochy, Francję czy Hiszpanię nie warto spędzać wielu godzin w aucie czy autokarze.

Tutaj odpowiednim wyjściem będzie podróż samolotem i poszukanie tanich biletów lotniczych za pomocą wyszukiwarki tanich lotów.

 

W Polsce lotniska znajdziemy już nie tylko w Warszawie. Dzisiaj możemy mieć wylot w takich miast jak chociażby Katowice czy Łódź. Podróż trwa o wiele krócej niżeli autem czy busem. Wybierając nawet najtańsze linie lotnicze możemy spędzić czas podczas lotu miło i spokojnie. Oczywiście im lepsza klasa, tym lepsze warunki podróży. Chodzi tu głównie o posiłki czy lepsze fotele. Jak widać do każdej podróży możemy wybrać różny środek transportu, niezależnie od tego czy mamy prawo jazdy czy też nie, czy mamy dzieci, a może zwierzęta.