Ubezpieczenie na wakacje – zalety jego wykupienia

Ubezpieczenie na wakacje obejmuje m. in. odholowanie zepsutego samochodu oraz pojazd zastępczy, pomoc prawnika oraz tłumacza, transport ambulatoryjny do kraju, pomoc medyczną i wiele innych, cennych usług.

Nawet niewielka opłaca za jeden dzień potrafi skutecznie zabezpieczyć nasz urlop zagraniczny. Warto wiedzieć, że EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma możliwość refundowania tylko części świadczeń w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Dowiedz się zatem, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wakacje.

Transport medyczny do kraju

Część urazów uniemożliwia powrót zwykłymi liniami lotniczymi. Czasem potrzebny jest np. transport w pozycji leżącej (po doznaniu poważnego urazu). Zdarza się również, że konieczne jest odwiezienie osoby poszkodowanej karetką z pomocą medyczną. Koszty takiego przewozu bez wykupionej polisy są ogromne – w przypadku Włoch, Francji czy Austrii powrót do Polski karetką wynosi ok. 5000 zł. Transport lotniczy w pozycji leżącej z Egiptu to ok. 32000 zł, zaś z Austrii – ponad 16000 zł.

Pieniądze za uszczerbek na zdrowiu i na rehabilitacje

Ubezpieczenie NWW – od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków stanowi jedno z najważniejszych ubezpieczeń. Gwarantuje ono konieczną pomoc medyczną w miejscu, w którym przebywamy oraz zazwyczaj transport do kraju rodzinnego. Zdarza się również, że konieczna jest rehabilitacja już w kraju, niejednokrotnie wielomiesięczna – jest ona wówczas z całości pokrywana z polisy ubezpieczyciela. Otrzymuje się również odszkodowanie za doznanie uszczerbku na zdrowiu.

Zepsuty samochód to żaden problem – ubezpieczenie assistance

Zazwyczaj polisy turystyczne mają już w swojej ofercie usługę assistance. Powinna ona obejmować pomoc w zakresie technicznym, medycznym oraz informacyjnym w kryzysowych sytuacjach. Należy dokładnie sprawdzić, jaki jest zakres usługi assistance w danej polisie. Zdarza się bowiem, że pomoc ta dotyczy jedynie odholowania auta. Zaś dzięki rozbudowanej usłudze, otrzymujemy również samochód zastępczy na czas naprawy, pomoc prawnika bądź tłumacza, a także pomoc kierowcy, polegającą m. in. na odwiezieniu rodziny w miejsce zamieszkania.

Pokrycie zwrotu za spowodowane przez nas szkody

Jeśli nieświadomie spowodowaliśmy nieszczęśliwy wypadek, np. wpadając na innego narciarza i niszcząc mu jego sprzęt – pomoże nam ubezpieczenie OC. Każda dobra polisa powinna zawierać w swojej ofercie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Zapewnia nam to zwrot kosztów w razie wystąpienia różnych nieprzewidzianych zdarzeń.

To tylko nieliczne przykłady tego, co oferuje nam wykupienie właściwego ubezpieczenia na wakacje.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *