Wakacje dla oszczędnych – czyli podróże budżetowe

Niektórzy uważają, że skoro chodzi o nasz wypoczynek i to raz do roku to nie ma mowy o oszczędnościach. Nie mówimy tu co prawda o ekskluzywnych wyjazdach, ale o np. szukaniu tańszego obiadu w naszej miejscowości wypoczynkowej.

Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że wakacje to spory wydatek. Niektórzy z nas odkładają na urlop cały rok.

Czy da się zatem zaoszczędzić na wakacjach?

Tak! I nikt nie mówi tutaj o odmawianiu sobie przyjemności. Jest kilka trików, dzięki którym możemy faktycznie zaoszczędzić.

Po pierwsze mowa tu o ofertach last minute. W tym przypadku jedziemy dokładnie na takie same wakacje jak inni, ale… Mamy mniej czasu na przygotowanie. Często mamy na to kilka dni. Minusem takich ofert jest to, że nie każdy może sobie na nie pozwolić. Tak często bywa w przypadku, gdy mamy już rodzinę lub w naszej pracy czy na uczelni nie możemy sobie załatwić kilka dni wolnego.

Co jeszcze warto wiedzieć…

Kolejną ciekawą opcją na zaoszczędzenie na wakacjach są zakupy grupowe. W tym przypadku mamy często o wiele więcej czasu na spakowanie walizek. Noclegi możemy mieć tańsze o 50%, a nawet więcej. Wszystko zależy indywidualnie od oferty. Jest ich dość sporo, stąd też z pewnością znajdziemy coś dla siebie. W tym przypadku należy jednak liczyć na to, że będą to tylko i wyłącznie oferty z Polski.

Jeśli sami organizujemy sobie wakacje również możemy zaoszczędzić. Jak? Chociażby rezerwując noclegi poza sezonem. Najwyższe ceny nad polskim morzem trwają od drugiej połowy lipca do połowy sierpnia. Wtedy to musimy liczyć na największe wydatki i największe tłumy.

Jeśli możemy sobie zatem pozwolić na wakacyjny urlop już nawet pod koniec sierpnia czy początek września to z pewnością możemy liczyć na niższe ceny.

Ponadto …

Poza tym warto szukać, a potem co jakiś czas odwiedzać strony internetowe, które nastawione są na zniżki i promocje. Dzięki temu możemy pojechać pociągiem na Słowację za jedynie 40 złotych na co może pozwolić sobie większość z nas.

Jedno jest pewne – niezależnie od tego czy planujemy wakacje na własną rękę czy z biurem podróży, w Polsce czy zagranicą – możemy zaoszczędzić na wakacjach.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *