Wycieczki last minute do Egiptu i Turcji – co wybrać

Wycieczki last minute do EgiptuAfryka Północna należy do najczęściej odwiedzanych przez Polaków regionów świata. Najwięcej turystów znad Wisły każdego roku odwiedza Egipt i Turcję. Znacznie mniej pojawia się w dużo droższym Maroku. Bardzo popularnym miejscem wypoczynku Polaków jest również niedroga Turecka Riwiera. Właśnie cena stanowi dla nas największy magnes. Tygodniowe i dwutygodniowe wyjazdy są w zasięgu ręki niemal każdego.

Oczywiście standard nie jest wysoki, najpopularniejsze hotele oferują jedynie podstawowe usługi, ale dla większości turystów jakość zakwaterowania ma drugorzędne znaczenie. Znacznie ważniejsza jest pewność, że w czasie urlopu towarzyszyć nam będzie piękna słoneczna pogoda.

 

Jak wybrać hotel na wakacje

Wybierając hotele nie warto kierować się lokalnymi systemami ocen ponieważ są one nieprzydatne. Liczba gwiazdek, którą legitymują się poszczególne lokale w danym państwie nie jest porównywalna z innymi krajami. Najlepsze biura turystyczne prezentują własne, obiektywne porównanie hoteli w Egipcie, Tunezji czy Turcji. Wewnętrzne oceny są dużo bardziej miarodajne niż oficjalnie przyznawane gwiazdki.

Dobrym pomysłem na dużo tańsze wakacje jest poszukiwanie w Internecie atrakcyjnych ofert. Wycieczki last minute do Egiptu i Turcji pojawiają się bardzo często i zazwyczaj ich wystawienie w ostatniej chwili na rynek wiąże się z bardzo dużymi upustami cenowymi.

 

Poza tym wybierając się do krajów arabskich należy zachowywać się jak ich mieszkańcy. Pamiętajmy, że ceny w Egipcie są uzależnione od klienta. Za ten sam towar Egipcjanin zapłaci mniej niż my, ale my kupimy go taniej niż turyści z Europy Zachodniej.

Każdy szanujący się sprzedawca chce się targować. Klient, który płaci żądaną cenę nie wzbudza tam sympatii i szacunku. W wielu naszych biurach turystycznych również warto się targować, można bowiem uzyskać dodatkowe upusty.

 

W ostatnich czasach w wielu lokalach pojawiły się wywieszki, że Rabat jest jedynie stolicą Maroka. Nikt nas nie zmusza do robienia zakupów w takich miejscach. Szybko zdejmą wywieszkę jak zrozumieją, że słowo kryzys nie oznacza wcale greckiego bóstwa .


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *