Wypadek w UK. Jak wygląda sprawa ubezpieczenia

Wypadki się zdarzają. Niezależnie od tego czy mieszkamy w UK czy w Polsce, zawsze może dojść do stłuczki

 

Zacznijmy może od sprawy odszkodowania w momencie, kiedy jedziemy na polskich blachach. Wbrew powszechnej opinii nie ma to większego wpływu na odszkodowanie. Odszkodowanie z powództwa cywilnego zawsze otrzymamy.

 

Problem z polskimi blachami wynika z czegoś innego. Mianowicie z faktu, że struktura ubezpieczenia w UK jest inna niż w Polsce. Zapewne często słyszano historie o tym, że polskie auto zostało zabrane lawetą na parking policyjny. Historie te, nie są oszustwem, a wynikają one z podanej powyżej różnicy.

W Wielkiej Brytanii ubezpieczenie jest imienne a w Polsce nie. Innymi słowy, jeżeli dokumenty ubezpieczeniowe danego pojazdu należą na przykład do ojca, to wtedy policja może uznać, że nie posiadasz ubezpieczenia. Stąd holowanie.

 

Sprawa taka może być problematyczna, gdy nie ma kontaktu z właścicielem auta, gdyż tylko on może odebrać pojazd z parkingu policyjnego. Zwykle jednak sprawę tą da się załatwić polubownie. .

 

W przypadku pojazdu na angielskiej rejestracji, sprawa jest praktycznie taka sama. Wysokość odszkodowania wycenia rzeczoznawca. Ilość punktów karnych, jaką otrzymuje kierowca jest zależna od wykroczenia a widełki to od 3 do 11 (ciężkie przewinienia, wypadek ze skutkiem śmiertelnym etc.) punktów karnych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że punkty są przyznawane tylko gdy dochodzi do naprawdę ciężkich przewinień.

 

W przypadku ubiegania się o odszkodowanie w Anglii, należy przede wszystkim pamiętać o pewnych zasadach. Pomijając wcześniej podaną już kwestie ubezpieczenia, należy także mieć uwadze następujące rzeczy:

 

– Należy skrupulatnie zebrać wszystkie dowody po to, aby niepotrzebnie nie przedłużać sobie sprawy.

– Jeżeli odnieśliśmy jakieś obrażenia, to wtedy wizyta u lekarza jest absolutnie konieczna. Dokumenty medyczne są potrzebne do odszkodowania.

– Sprawy tego typu przedawniają się po trzech latach. Należy o tym pamiętać, jeżeli chcemy odłożyć to na później.

 

Ogólnie rzecz biorąc uzyskanie odszkodowania w Anglii nie należy do trudnych spraw. Po pierwsze prawo stoi po stronie poszkodowanego. Po drugie w UK istnieje cała masa organizacji, które zajmują się tego typu sprawami i udzielą porad prawnych niezależnie od tego czy jesteś mieszkańcem Polski czy Wielkiej Brytanii.

 

Wciąż jednak pozostaje pytanie, jaką firmę powinniśmy wybrać. Jedną z bardziej znanych firm, na której usługi można zwrócić uwagę jest Optimal Claim. Dlaczego akurat ta firma? Głównym kryterium powinno być tutaj doświadczenie. Firma charakteryzuje się tym, że ma na swoim koncie sporo spraw związanych z odszkodowaniami, dlatego wiedzą jak podejść do klienta i do najtrudniejszych przypadków. Opinie klientów również wskazują na to, że firma robi dobre wrażenie. Oczywiście wybór ubezpieczyciela jest indywidualną kwestią każdej osoby. A informacja ta, jest jedynie wskazówką.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *