Zaplanuj weekend we dwoje i wybierz noclegi w Karpaczu!

Kościół w SudetachKiedy wszyscy wokół mówią o Tatrach i Zakopanem, Ty wybierz się do Karpacza. Zanurz się w świat karkonoskich atrakcji, poznaj zabytki tej okolicy, odkryj inne oblicze gór.

Karpacz zaczaruje Cię swoim urokiem – niezależnie od tego, czy spędzisz tam jedną noc, czy może wynajmiesz noclegi w Karpaczu na cały weekend (nawet przedłużony!). Gotowy?

Czas zobaczyć, co na swoich uliczkach skrywa malownicze miasto Karkonoszy.

 

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie atrakcje możesz zobaczyć przez weekend w Karpaczu,
 • jakie zimowe rozrywki oferuje Karpacz,
 • jaki wybrać nocleg w Karpaczu.

Karpacz leżący u podnóży Karkonoszy kusi turystów licznymi atrakcjami dla dwojga. Zadbanie o noclegi w Karpaczu jest więc pierwszym etapem do tego, by wspólnie spędzić czas w romantycznych okolicznościach przyrody i poznać wszystkie atrakcje tego miasta. Karpacz oczaruje Was tak bardzo, że z pewnością będziecie chcieli tam wracać. Pamiętaj, tak rodzą się rocznicowe tradycje!

Karpacz i jego atrakcje do zwiedzenia w weekend

Weekend we dwoje rządzi się swoimi prawami. W planach będzie na pewno dużo czasu spędzonego wspólnie, trochę romantycznych wzruszeń, jeszcze więcej śmiechu. Kalejdoskop emocji i doświadczeń na wyciągnięcie ręki. Właśnie dlatego warto rozejrzeć się za różnymi atrakcjami miasta, które są w stanie to wszystko zapewnić.

Zacznijmy od tych… mniej oczywistych niż narciarskie szaleństwa. W zależności od zainteresowań możesz zwiedzić miejsca takie jak:

 • Młyn Miłości

Już sama nazwa wskazuje, że to idealne miejsce dla pary. Legenda głosi, że w miejscu dzisiejszego Młynu Miłości stał prawdziwy młyn, a woda miała magiczną moc, która sprawiała, że miłość była odwzajemniana. Łyk i gotowe! Kto wie, może woda do dzisiaj zachowała swoje czarodziejskie właściwości?

 • Zabytkowa Świątynia Wang

To ponad 800-letni kościół, który pierwotnie stał w norweskiej miejscowości Vang, jednak był zbyt mały dla miejscowej ludności. Dodatkowo świątynia była w złym stanie technicznym, co przesądziło o sprzedaniu budynku. Kościół miał zostać przetransportowany do Berlina, jednak hrabina Fryderyka z Bukowca poprosiła pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV, by świątynia stanęła w Karpaczu. I w taki sposób w 1842 roku kościół znalazł się w sercu Karkonoszy. Co ciekawe, do wybudowania świątyni nie użyto ani jednego gwoździa. Warto zobaczyć tę skandynawską budowlę ze względu na bogate zdobienia i oryginalne drewniane elementy. Robi wrażenie – zwłaszcza, gdy swoje zachwyty nad tym dziełem architektury można dzielić z bliską osobą.

 • Miejsce anomalii grawitacyjnej

A może macie w sobie coś z szalonych naukowców? W takim razie koniecznie skierujcie swoje kroki na ulicę Strażacką. To właśnie tam – według badań – na pewnym odcinku grawitacja jest mniejsza o 4%. Można by tu zapytać: i co z tego? No cóż, dzięki temu woda płynie tu pod górę, a pusta butelka czy wyłączony samochód toczą się w przeciwną stronę niż spadek! Myślisz, że to niemożliwe? Koniecznie idź tam z ukochaną osobą. Co dwie tęgie głowy, to nie jedna!

Karpacz – zimowe rozrywki

Górskie szlaki (np. Stok Karpatka, Winterpol Karpacz Biały Jar czy Pod Wangiem) to tzw. atrakcje oczywiste. Bez problemu można zaplanować na nich zimowe szaleństwo. Ale czy to wszystko? Nie! W pobliżu Karpacza oprócz pięknych górskich szlaków znajdziecie wiele typowo zimowych atrakcji.

Jeżeli preferujecie aktywne spędzanie czasu, to macie także do wyboru:

 • tor saneczkowy,
 • całoroczne lodowisko.

Pamiętajcie tylko o ciepłych ubraniach – także tych na zmianę. Zima lubi zmrozić od stóp do głów. A po aktywności fizycznej na stoku czy lodowisku – ciepła herbata, grzaniec lub inne góralskie przysmaki. Tego niezapomnianego klimatu nie da się zastąpić niczym innym!

Noclegi w Karpaczu to najlepsze miejsce na zimowy weekend

Karpacz – niepozorne dolnośląskie miasto – jest świetnym punktem wypadowym do odkrywania karpackiej przyrody. Mimo że jest on dość chętnie odwiedzany przez turystów, noclegi w Karpaczu są łatwo dostępne. W zależności od potrzeb możesz wybrać domek, pensjonat lub apartament – miasto oferuje wiele wygodnych miejsc noclegowych:

 • Hotel ze spa – weekend spędzony na relaksujących masażach i gorących kąpielach wśród zachwycających zapachów jest świetnym pomysłem dla dwojga. Po takim miłym doświadczeniu wrócicie do codziennych obowiązków z nową energią.
 • Apartament w górach – nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać też taką propozycję. Widok rozciągających się za oknem wierzchołków gór zapiera dech w piersiach. Wiele szlaków sprzyja spokojnym pieszym wędrówkom, a na bardziej zaprawionych wspinaczy czeka najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka.
 • Pokój lub domek w centrum Karpacza – opcja dla par ceniących wygodę. Bliskość lokalnych rozrywek i ciekawych zabytków pozwoli Ci zobaczyć maksymalną liczbę karpackich atrakcji.

 

Zdecyduj z najbliższą osobą, jak chcecie spędzić ten wspólny czas, i na tej podstawie wybierz miejsce idealne.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *