Zwiedzamy Rumunię – co warto zobaczyć

Rumunia nie należy do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Mimo dostępu do morza i pewniejszej pogody raczej nie bierzemy tego państwa pod uwagę chcąc wyjechać gdzieś zagranicę. Mało znany ten kraj i to z pewnością jest oznaką braku naszego zainteresowania.

Uspokajamy – nie ma się czego bać! Rumunia należy do Unii Europejskiej od 2007 roku, a od 2004 roku do NATO. W tym czasie widać powolny postęp zmiany – choć nadal czuć tu atmosferę komunizmu widać chęć zmian i przybliżenia się do europejskich miast.

Co zatem może nam zaproponować Rumunia?

Z pewnością wspomnienia o Drakuli, z którą wiąże się wiele historii. Jeśli chodzi o konkretne miasta godne zwiedzenia to należy tu głównie przybliżyć mniejsze miasteczka. Stąd też kraj ten polecany jest turystom, którzy nie boją się wyzwań.

Mało kto może poszczycić się znajomością takich miejsc jak Alba Julia – uznawana za byłą stolicę Siedmiogrodu.

Wspominając wyżej wymienioną Drakulę musimy odwiedzić koniecznie miasto Brana. I choć owa postać nawet tu nie zawitała to możemy odjechać z tego miasta z pokaźną ilością pamiątek z nim związanych.

Bukareszt …

Wielkie pokłady nadziei wiąże się ze stolicą Rumunii – Bukaresztem. Już kilkadziesiąt lat temu uznawano to miasto za Mały Paryż. Niestety nastała wojna, a następnie naturalne kataklizmy, które raz na zawsze zmazały to jakże piękną nazwę.

Jeśli lubimy zwiedzać miejsca unikatowe na skalę światową to z pewnością będzie to Wesoły Cmentarz. Jak już z samej nazwy wynika na próżno będzie nam szukać poważnych pomników. Tutaj każdy z nich jest humorystycznie pomalowany. Warto dodać, że miejsce to jest wpisane na listę UNESCO.

Rumunia ma z pewnością wiele do nadrobienia. Być może wystarczy tylko dobra reklama? Wielu z nas chętnie co roku lubi jeździć w nowe miejsca.

Zatem czemu nie wybrać się do Rumunii?

Wystarczy poczytać więcej informacji na temat tego państwa lub kupić ciekawy przewodnik turystyczny. Jedno jest pewne – pomimo wielkich braków państwo to ma swój charakterystyczną atmosferę i warto ją poczuć zanim stanie się tylko kolejnym europejskim krajem.


Brak opinii

Email tylko do rejestracji. Wymagane pola oznaczone *